Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży budynków i lokali oraz wyłączenie spod działania ustawy sprzedaży przedsiębiorstwa.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla przyszłej dostawy lokali mieszkalnych znajdujących się na parterze i I piętrze budynku wraz z udziałem w częściach wspólnych, gruntem oraz komórkami lokatorskimi przynależnymi do tych lokali znajdujących się na parterze i I piętrze oraz zwolnienia od podatku na podstawie art. 43
Dotyczy ustalenia, czy: - niezamortyzowana wartość początkowa likwidowanych Maszyn objętych Etapem_1 stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów; - niezamortyzowana wartość początkowa likwidowanych Maszyn objętych Etapem_2 może zostać zaliczona przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów; - niezamortyzowana wartość początkowa likwidowanych Maszyn objętych Etapem_2 podlega uwzględnieniu
Prawa do zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie rozporządzenia Minstra Finansów dla usługi zarządzania częściami niemieszkalnymi nieruchomosci mieszkalnej.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT przy sprzedaży lokalu wraz z udziałem w częściach wspólnych budynku oraz udziałem w prawie użytkowania wieczystego gruntu.
Moment opodatkowania ryczałtem wydatków związanych z zakupem części do samochodu użytkowanego w sposób mieszany.
Zwolnienie od podatku, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 11 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień, dla przenoszonych na Instytucję kosztów wynikających z utrzymania nieruchomości oraz zastosowania właściwej stawki podatku VAT dla danego rodzaju opłat.
Czy w świetle przedstawionego opisu stanu faktycznego, Koszty Obszaru Detalicznego oraz Koszty Działu IT stanowią koszty uzyskania przychodów o charakterze wspólnym dla obu źródeł przychodów Wnioskodawcy (zarówno przychodów z zysków kapitałowych jak i przychodów z innych źródeł przychodów), a tym samym powinny podlegać przypisaniu do każdego ze źródeł na podstawie art. 15 ust. 2-2b ustawy o CIT?
Dotyczy ustalenia, czy: - prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż u podatnika niebędącego opodatkowanym ryczałtem na podstawie Rozdziału 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, koszty poniesione w związku z rozwiązaniem umowy najmu wynikające z decyzji biznesowych, w tym zwłaszcza koszty likwidacji inwestycji w obcym środku trwałym, będą stanowić koszt podatkowy Spółki na podstawie art.
Sprzedaż przedsiębiorstwa (ZCP) - niezamortyzowana wartość środka trwałego jako KUP.
Powstanie przychodu podatkowego z tytułu wydania Wnioskodawcy przez spółkę komandytową majątku likwidacyjnego w postaci środków pieniężnych oraz innych składników majątku w tym prawa własności Znaków, wierzytelności wekslowych z tytułu wystawionych przez Wnioskodawcę oprocentowanych weksli własnych w części kapitałowej i odsetkowej.
Czy kwota należności głównej odszkodowania otrzymanego w ramach ugody zatwierdzonej przez sąd od Dewelopera w wysokości (…) zł, którą Wspólnota Mieszkaniowa otrzymała od Dewelopera i zamierza przeznaczyć na usunięcie wad i usterek w częściach wspólnych budynku Wspólnoty Mieszkaniowej korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym
Sprzedaż Lokalu Niemieszkalnego 1A, Lokalu Niemieszkalnego 1B oraz Nieruchomości Wspólnej 1A i Nieruchomości Wspólnej 1B będzie zwolniona od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w związku z art. 29a ust. 8 ustawy.
w zakresie ustalenia: - czy dochody na pokrycie bieżącego utrzymania części wspólnej nieruchomości, dochody zaliczek na fundusz remontowy oraz dochody na pokrycie mediów uiszczanych przez właścicieli lokali użytkowych w budynku mieszkalnym, wchodzących w skład Wspólnoty Mieszkaniowej stanowią dochód Wspólnoty podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych – jest nieprawidłowe, - czy
Zwolnienie od podatku VAT dostawy dwóch lokali użytkowych wraz z udziałami w częściach wspólnych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 10 przy sprzedaży lokali użytkowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży działki niezabudowanej.
Opodatkowanie dostawy lokalu mieszkalnego wraz udziałem w nieruchomości gruntowej (w działce nr 1) objętych jedną księgą wieczystą.
Teza skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości w odniesieniu do: możliwości zaliczenia udokumentowanych nakładów zwiększających wartość nieruchomości, poniesionych po wejściu Wnioskodawcy w posiadanie przedmiotowego lokalu, do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, możliwości zastosowania zwolnienia od podatku wskazanego w art. 21
Podział spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i włączenie zorganizowanej części do innej spółki.
w zakresie ustalenia, czy część zaliczki wymieniona we wniosku, która na podstawie zawartego Porozumienia nie została zwrócona Spółce przez Podwykonawcę, Spółka ma prawo uznać za koszt uzyskania przychodu
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu sprzedaży nieruchomości; wolnienia od podatku sprzedaży nieruchomości; rezygnacji ze zwolnienia od podatku sprzedaży nieruchomości.
Opodatkowanie sprzedaży działki zabudowanej częścią budynku mieszkalnego.