Dział RIGID będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a jego wydzielenie ze Spółki Dzielonej do Spółki Celowej nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych będących przedmiotem aportu, z uwzględnieniem opisanych, ewentualnych wyłączeń, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznania planowanej transakcji wniesienia ww. aportu do Spółki za czynność wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Miejsce opodatkowania zakupu oraz sprzedaży energii elektrycznej; wskazania podmiotu zobowiązanego do rozliczenia podatku z tytułu zakupu oraz sprzedaży energii elektrycznej; stosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia w przypadku sprzedaży lub zakupu energii elektrycznej, dokonywanych z polskimi podmiotami oraz powstania obowiązku podatkowego; w zakresie podatku akcyzowego – brak opodatkowania w Polsce
Uznanie, że zespół składników materialnych i niematerialnych, składający się na Biznes Hotelowy, stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym Transakcja będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Ustalenie, czy przedmiot opisanego we wniosku wkładu niepieniężnego stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, i w konsekwencji wniesienie aportu nie będzie stanowiło przedmiotu opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Brak obowiązku zapłaty podatku akcyzowego w związku z najmem/leasingiem samochodów osobowych na terytorium państwa członkowskiego UE.
Ustalenia, czy Dział Dystrybucji stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o VAT, a tym samym, czy jego sprzedaż w ramach Transakcji będzie pozostawać poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Niepodleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży winiet i wynagrodzenia (marży, opłaty turystycznej) za obsługę sprzedaży winiet oraz złożenia wniosku o stwierdzenie i zwrot nadpłaty nienależnie uiszczonego podatku VAT i złożenia korekty deklaracji.
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymywanych przez Gminę wpłat od mieszkańców w związku z realizacją projektu, stawka podatku VAT dla czynności realizowanych przez Gminę na rzecz mieszkańców, ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. czynności, uznanie otrzymanych przez Gminę od mieszkańców wpłat za zaliczki w momencie ich otrzymania, prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupem
Czy w świetle przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego, działalność Fundacji Rodzinnej polegająca na obrocie – bezpośrednio lub na podstawie zawartej z bankiem umowy o zarządzanie aktywami – Papierami wartościowymi, prawami w spółkach kapitałowych (udziały, akcje), spółkach osobowych (ogół praw i obowiązków), funduszach inwestycyjnych (certyfikaty inwestycyjne) i prawami w innych podmiotach o podobnym
Aport do spółki jawnej zespołu składników materialnych, stanowiących przedsiębiorstwo, wyłączony od opodatkowania VAT
Obowiązki podatkowe z tytułu utylizacji odpadu; możliwość przemieszczenia wyrobów akcyzowch między własnymi zakładami.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub prawo do obniżenia za następne okresy kwoty podatku należnego o nadwyżkę podatku naliczonego
1. Czy nabycie przez Wnioskodawcę udziałów w kapitale zakładowym Spółki 2 w zamian za udziały wydane przez Spółkę 1 i objęte przez Udziałowca 1 spowoduje powstanie u Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie updop? 2. Czy aport, w tym w szczególności otrzymanie udziałów Wnioskodawcy przez Udziałowca 1, będzie skutkował powstaniem dochodu opodatkowanego CIT w Polsce?
Opodatkowanie sprzedaży udziałów we współwłasności i współposiadaniu nieruchomości odziedziczonej w spadku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości nabytej w spadku.
Uznanie przedmiotu transakcji za zbycie przedsiębiorstwa, brak opodatkowania przedmiotu transakcji i brak prawa do odliczenia podatku VAT.
Czy Fundacja rodzinna będzie zwolniona z CIT z tytułu zbycia przez Fundację rodzinną udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością lub innych praw wynikających z przystąpienia lub uczestnictwa w spółkach handlowych, funduszach inwestycyjnych, spółdzielniach lub podmiotach o podobnym charakterze, które to prawa zostaną przez Fundację rodzinną nabyte w celu ich zbycia.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania zespołu składników materialnych i niematerialnych przeniesionego na Spółkę 1 i odrębnie zespołu składników materialnych i niematerialnych przeniesionego na Spółkę 2 oraz odrębnie zespołu składników materialnych i niematerialnych przeniesionego na Spółkę 3 za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT ich zbycia w formie
W zakresie uznania, czy majątek przenoszony przez Spółkę Dzieloną na DX w wyniku Podziału stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a w konsekwencji czy transakcja nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT.
Przeniesienie zespołu składników materialnych i niematerialnych przyporządkowanych do segmentu Działalności IT, który będzie wyłączony z opodatkowania VAT.
Uznanie majątku będącego przedmiotem Aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat pobieranych za zajęcie pasa drogowego i tym samym brak obowiązku naliczenia podatku VAT od ww. czynności.