Stanowisko Wnioskodawcy jest w części nieprawidłowe, bowiem zdaniem Wnioskodawcy jednorazowe całościowe lub częściowe zwolnienie z opłaty Klienta nie podlega opodatkowaniu na zasadzie zwolnienia przedmiotowego, tymczasem w przedmiotowej sprawie na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w ogóle nie powstaje przychód.
Ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 8 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych korzystają wyłącznie jednostki samorządu terytorialnego (czyli: gminy, powiaty, województwa). Omawianym przywilejem podatkowym nie są natomiast objęte jednostki organizacyjne (gminne, powiatowe, wojewódzkie) tworzone przez jednostki samorządu terytorialnego w tym również biblioteka.
Czy opłaty związane z wydaniem karty bibliotecznej, założeniem i aktywacją konta bibliotecznego są zwolnione od podatku VAT?
Opodatkowania usług świadczonych przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
Jaką stawką podatku VAT powinna być obciążoną sprzedaż dokonywana na rzecz nabywców indywidualnych oraz na rzecz podmiotów gospodarczych? Czy będzie to VAT 0%, 5%, 23% czy będzie to sprzedaż zwolniona od podatku VAT? Jaką stawką podatku VAT powinna być obciążona sprzedaż do punktu skupu makulatury? Czy będzie to VAT 0%, 5%, 23% czy będzie to sprzedaż zwolniona od podatku VAT?
Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi wymienione w pkt 1-3 korzystają zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a) ustawy ze zwolnienia od podatku VAT?
Opodatkowanie odpłatnego wydawania kart bibliotecznych pracownikom X oraz pozostałym użytkownikom niebędącym studentami lub pracownikami X.
Zwolnienie od podatku VAT usług kserokopii zbiorów bibliotecznych. Usługa ściśle związana z działalnością statutową biblioteki. Opłata na pokrycie jedynie kosztów kopii. Biblioteka zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy. Usługa kopi w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 17, 17a i 18 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług reprograficznych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez bibliotekę usług w postaci szkoleń, kursów, warsztatów i seminariów.
Gmina nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z przebudową miejskiej biblioteki.
Czy pobieranie jednorazowych opłat za wydanie karty bibliotecznej jest opodatkowane podatkiem od towarów i usług, jeżeli tak, to jaką stawkę podatku należy zastosować?
Jeżeli faktury VAT potwierdzające nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu wystawione są na inny podmiot, to Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją przez Gminę projektu Odbudowa Zamku w celu utworzenie Gminnego Centrum Kultury
Czy sprzedaż kart czytelnika przez Bibliotekę Akademii Ekonomicznej w X podlega zwolnieniu z VAT?
Czy "B" ma możliwość odzyskania na gruncie przepisów regulujących podatek od towarów i usług kwot podatku od towarów i usług stanowiących element ceny z tytułu świadczonych usług na jej rzecz w ramach zadań inwestycyjnych pod nazwą Przystosowanie obiektu pokoszarowego w O. przy ul. J. do pełnienia funkcji instytucji kultury?
Pytanie dotyczy kwestii:- prawa do obniżenia należnego podatku od towarów i usług o kwotę podatku naliczonego, dotyczącego całości kosztów ponoszonych przez bibliotekę służących usługom płatnym,- opodatkowania podatkiem VAT usług czytelni publicznych z dostępem do internetu, jako źródła udzielonych informacji.
Czy odpłatne wydanie karty bibliotecznej, zaklasyfikowane wg PKWiU ex.92, korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
czy gminna biblioteka publiczna będąca jednostką organizacyjną powołaną uchwałą Rady Gminy powinna być zarejestrowana jako podatnik podatku od towarów i usług jak również nie powinna prowadzić rejestru zakupu i sprzedaży.