Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki związane z realizacją inwestycji.
Zastosowanie wskaźnika przychodowego do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z funkcjonowaniem Pływalni.
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur zakupu towarów i usług związanych z realizacją inwestycji – Budowa miejskiego basenu, prawa do zastosowania korekty podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia basenu powstałego w wyniku realizacji ww. zadania oraz określenia części podatku naliczonego podlegającego odliczeniu.
Podatek od towarów i usług w zakresie pełnego prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania.
Refundacja wartości podatku dochodowego od osób fizycznych za udział pracownika w pogłębionej analizie stanowiskowej oraz zwrot wydatków na cele rekreacyjne i rehabilitacyjne pracownika objęty jest zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 137 zaś sfinansowanie szkoleń, warsztatów i pikników nie skutkuje przysporzeniem majątkowym dla pracowników.
opodatkowanie świadczonych usług zajęć w wodzie oraz zajęć na lądzie prowadzonych przez fizjoterapeutów, których Wnioskodawca zatrudnia lub od których zakupuje usługę fizjoterapeutyczną we własnym imieniu i na rzecz podmiotów trzecich, refakturowanie kosztów wejścia na basen według 8% stawki podatku VAT oraz objęcia 23% stawką podatku VAT samych zajęć nauki pływania
Usługa wstępu na zorganizowane zawody sportowe podlega opodatkowaniu preferencyjną stawką podatku od towarów i usług w wysokości 8%. Świadczone usługi treningów indywidualnych będą opodatkowane podstawową 23% stawką podatku VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych i bieżących ponoszonych na funkcjonowanie Pływalni według indywidualnie wyliczonego prewspółczynnika ilościowo-powierzchniowego oraz odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych i bieżących ponoszonych na funkcjonowanie Hotelu według indywidualnie wyliczonego prewspółczynnika opartego na ilości
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków, które zostaną poniesione na budowę pływalni oraz wydatków bieżących związanych z jej funkcjonowaniem.
Wartość nieodpłatnych świadczeń jakie zostaną przekazane pracownikom w związku z realizacją projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO ... 2014-2020 Oś Priorytetowa 5 Zatrudnienie, Poddziałanie 5.4.2. Zdrowie na rynku pracy, w postaci: kart multisport, karnetów (na basen i siłownię), zajęć rehabilitacyjnych, badań medycznych, w tym profilaktycznych i specjalistycznych
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych i wydatków bieżących dotyczących Pływalni przy zastosowaniu wskazanego przez Wnioskodawcę sposobu określenia proporcji.
Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją inwestycji oraz terminu odliczenia ww. podatku i dokumentowania zamiaru prowadzenia działalności gospodarczej, związanej z ww. inwestycją.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu pn.: Zagospodarowanie terenu Basenu Miejskiego.
Obowiązek uwzględnienia w deklaracjach Miasta kwot podatku należnego z tytułu odpłatnego udostępniania przez zakład budżetowy basenu na rzecz podmiotów trzecich przed dniem rozpoczęcia centralizacji rozliczeń oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z budową ww. basenu, który nie został sfinansowany ze środków dotacji zewnętrznej i sposobu dokonania tego odliczenia.
Czy dochód uzyskiwany przez Konfederację z tytułu prowadzonej działalności leczniczej - ochrony zdrowia korzysta ze zwolnienia o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (stan faktyczny)
Czy dochód uzyskiwany przez Konfederację z tytułu prowadzonej działalności leczniczej - ochrony zdrowia będzie korzystał ze zwolnienia o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (zdarzenie przyszłe)
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dotyczącej wstępu na basen z sauną, wstępu na siłownię wraz z basenem z sauną i zajęciami fitness, usługi sauny, solarium, siłowni, usługi wstępu na areobik, jogę, aquaareobik, zumbę, szkołę pleców, usługę bilardową, wstęp na jaskinię solną w celach rekreacyjnych, usługi masaży kosmetycznych, zabiegów wyszczuplających, body detox oraz usługi wypożyczenia
Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo nie naliczając podatku dochodowego od osób fizycznych, gdyż z powodu braku listy uczestników nie było możliwe zindywidualizowanie wysokości świadczenia na poszczególne osoby korzystające z basenu?
Jaka jest wysokość stawki podatku od towarów i usług udostępnienia wstępu na basen dla uczniowskich klubów sportowych (UKS)?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usługi udostępniania wstępu na basen dla jednostek oświatowych z terenu gminy w ramach zajęć szkolnych.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących dostawa towarów, dań gotowych.
czy usługi prywatnej nauki pływania dzieci i młodzieży na poziomie przedszkolnym, podstawowym, gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym i wyższym świadczone przez Wnioskodawcę (nauczyciela wychowania fizycznego) lub nauczycieli zatrudnionych w tym celu przez Wnioskodawcę będą korzystały ze zwolnienia z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy VAT
Gmina nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z budową basenu.