Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego użyczenia oraz brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją inwestycji.
Zwolnienie przedmiotowe dochodów Placówek oświatowych (szkoły/przedszkola).
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 45.19.4 (usługi pośrednictwa w sprzedaży hurtowej pozostałych pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. „(…)”.
brak możliwość odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących zakup autobusów elektrycznych wraz ze stacją ładowania - nieprawidłowe
Gmina w związku z realizacją zadania nie będzie mogła odzyskać poniesionego kosztu podatku od towarów i usług.
Wnioskodawca nie ma obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży za pomocą biletomatów biletów na przejazd autobusami komunikacji miejskiej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, zgodnie z § 2 ust. 1 w związku z poz. 40 załącznika do rozporządzenia. Wnioskodawca nie dokonuje sprzedaży usług, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia
prawo do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup autobusów
Firma chce dowozić do zakładu pracowników samochodem, który jest zarejestrowany na 7 osób. Czy pracownicy będą musieli z tego tytułu zapłacić PIT?
prawo do odliczenia podatku naliczonego bez obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy w zakresie zadań związanych z zakupem autobusów hybrydowych, budowy przystanków autobusowych wraz z pętlami i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, zakupem systemów zarządzania organizacją ruchu; - prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji, o której mowa w
Prawo odliczenia podatku VAT naliczonego od towarów i usług od zakupu autobusów, stacji szybkiego ładowania autobusów wraz z przyłączem energetycznym, oraz z faktur wystawionych przez operatora świadczącego usługi publicznego transportu zbiorowego.
Jeżeli przejazdy będą realizowane przez zewnętrznych przewoźników autobusami w rozumieniu art. 2 pkt 41 ustawy Prawo o ruchu drogowym, to wartość świadczenia otrzymanego przez pracowników od Wnioskodawcy z tytułu organizowanego przez Niego przewozu do miejsca pracy, będzie podlegała zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 14a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego od zakupu autobusów, powierzonych spółce komunalnej na podstawie umowy użyczenia oraz prawa do odliczenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawianych przez Spółkę z tytułu rekompensaty za świadczenie usług komunikacji miejskiej.
Odliczenie podatku VAT od zakupionych w ramach realizacji projektu pn. Wspieranie strategii niskoemisyjnych na terenie Gminy () poprzez tworzenie kompleksowej infrastruktury Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych () wraz z zakupem środków transportu publicznego środków transportowych, tj. autobusów.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania otrzymanego dofinansowania oraz kosztów uzyskania przychodów.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od zakupionego autobusu, a także pozostałych wydatków związanych z powyższym zakupem.
Brak obowiązku opodatkowania przez Gminę sprzedaży autobusu wykorzystywanego do dowozu uczniów do szkół gminnych.
1. Czy koszty napraw powypadkowych stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy w momencie zmiany zasad rozliczania kosztów napraw powypadkowych (w sytuacji akceptacji stanowiska Spółki wyrażonego we wniosku o interpretację podatkową) Spółka jest zobowiązana skorygować deklaracje roczne na podatek dochodowy od osób prawnych, jeżeli tak to od
Czy zakup środka transportu (autobusu lub busa) stanowiłby dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
możliwość obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego i uzyskania zwrotu różnicy podatku VAT w odniesieniu do projektu polegającego na zakupie autobusów
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją zadania polegającego na zakupie 48 sztuk autobusów, które zostaną oddane w nieodpłatne użytkowanie miejskim spółkom komunalnym.
Czy prawidłowe jest stanowisko uznające, że w przedmiotowej sprawie brak jest możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury zakupu autobusu?
prawo podatnika do odliczenia całości podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT dokumentującej zakup samochodu ciężarowego, który po nabyciu przerobiony został na autobus