Zwolnienie od podatku usługi wystawienia recepty farmaceutycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o VAT.
"Zwolnienie od podatku usługi wystawienia recepty farmaceutycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o VAT."
Zwolnienie od podatku usługi wystawienia recepty farmaceutycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o VAT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usługi wystawienia recepty farmaceutycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy
Zwolnienie z VAT usługi wystawienia recepty farmaceutycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Brak zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy usług w zakresie kierowania działem farmacji szpitala.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług opieki farmaceutycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
W związku z wypłatą wynagrodzenia za czynności wykonywane na podstawie umowy o współpracę z Farmaceutą prowadzącym pozarolniczą działalność gospodarczą na Wnioskodawcy nie ciążą obowiązki płatnika, o których mowa w art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie kwalifikacji działalności Serwisowej, Wydzielanej Działalności Aptecznej i Działalności Aptecznej Pozostającej w Spółce Dzielonej jako zorganizowane części przedsiębiorstwa oraz skutków podatkowych podziału spółki przez wydzielenie
zakwalifikowanie pożytków z tytułu najmu części elewacji (apteka) do dochodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, zwolnionych z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Opodatkowania podatkiem VAT wykonania leków w warunkach aseptycznych zleconych aptece szpitalnej
Czy za przychód z tytułu sprzedaży leków i produktów farmaceutycznych podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w części należnej od nabywcy, w rozumieniu art. 12 ust. 1 i art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy uznać kwotę należną Spółce od nabywcy po wyłączeniu udzielonych bonifikat, tj. kwotę faktycznie otrzymaną?
Czy Spółka będzie mogła zaliczyć w całości do kosztów uzyskania przychodów wartość wypłaconych aptekom Bonusów?
Czy zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 18 i art. 43 ust. 17 ustawy, zwolnieniem od podatku od towarów i usług objęte będą następujące usługi świadczone przez Szpital: 1. Kserokopie dokumentacji medycznej wykonywane dla pacjentów do celów dalszego leczenia, organom rentowo-emerytalnym, instytucjom upoważnionym do pozyskiwania odszkodowania. 2. Odpisy wypisów szpitalnych, duplikaty zapisów badań obrazowych
Od 1 lipca 2011 r. wejdzie w życie zasadnicza część przepisów ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Głównym celem ustawy jest to, by obywatel (także przedsiębiorca), zamiast udowadniać dokumentami określony stan faktyczny lub prawny, mógł składać oświadczenia w miejsce zaświadczeń. Zmiany wprowadzone ustawą likwidują wiele z biurokratycznych obowiązków nałożonych
CIT - w zakresie możliwości zaliczenia wartości premii pieniężnych do kosztów uzyskania przychodów
Jeżeli faktury VAT potwierdzające nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu wystawione są na inny podmiot, to Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego.
1. Czy apteka stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa? 2. Czy u Wnioskodawczyni powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych? 3. Czy zaistnieje następstwo prawne spółki z o.o. w oparciu o przepisy Ordynacji podatkowej?