Interpretacje

Interpretacja
03.04.2024 Podatki

Naliczane kary wynikające z umowy abonamentowej nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.

Interpretacja
08.01.2024 Podatki

Obowiązki płatnika - wartość przychodu Prezesa Zarządu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych, otrzymanie benefitów: pakietu medycznego, karty sportowej, karty żywieniowej, rekompensata wydatków związanych z podróżami służbowymi oraz dokształcaniem, wypłata ryczałtu za pracę zdalną, wypłata diet.

Interpretacja
06.06.2023 Podatki

Usługi opieki medycznej i usługi fitness powinny być odrębnie opodatkowane, według zasad właściwych dla poszczególnych rodzajów świadczeń. Określenie podstawy opodatkowania VAT powinno nastąpić poprzez ustalenie ceny należnej z tytułu sprzedaży każdej usługi. Będą Państwo korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług w zakresie usług medycznych.

Interpretacja
05.04.2022 Podatki

Wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%. PKWiU 74.90.19.0, 74.90.12, 74.90.2

Interpretacja
04.02.2021 Podatki

skutki podatkowe w przypadku zwrotu Abonentom niewykorzystanych środków pieniężnych zgromadzonych na ich kontach w Systemie pre- paid

Interpretacja
19.10.2020 Podatki

Opodatkowanie zwrotu równowartości przyznanych abonentowi ulg w przypadku jednostronnego, dokonanego przez abonenta lub z winy abonenta, przedterminowego rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Interpretacja
18.10.2019 Podatki

Skutki podatkowe wynikające ze sprzedaży abonamentu obejmującego pakiet usług medycznych oraz pakiet usług fitness.

Interpretacja
27.09.2019

kwalifikacja przychodu z tytułu otrzymania oraz zbycia skarbowych papierów wartościowych do odpowiedniego źródła przychodów oraz sposobu rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku ze zbyciem skarbowych papierów wartościowych.

Interpretacja
24.09.2019 Podatki

Kwalifikacja przychodu z tytułu otrzymania oraz zbycia skarbowych papierów wartościowych do odpowiedniego źródła przychodów oraz sposób rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku ze zbyciem skarbowych papierów wartościowych.

Interpretacja
20.09.2019 Podatki

Moment rozpoznania przychodu w związku z otrzymaniem przez Wnioskodawcę skarbowych papierów wartościowych stanowiących rekompensatę z tytułu utraconych w latach 2018 i 2019 r. opłat abonamentowych, kwalifikacja przychodów uzyskanych z rozporządzania skarbowymi papierami wartościowymi do określonego źródła przychodów oraz uznanie kosztów realizacji misji za koszty bezpośrednio związane z przychodami

Interpretacja
09.05.2019

w zakresie konieczności opodatkowania dochodów uzyskiwanych z opłat abonamentowych z tytułu odbioru i przesyłu sygnału telewizji kablowej oraz możliwości zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 updop dochodów Spółdzielni uzyskiwanych z opłat za umożliwienie odbioru programów telewizyjnych przez mieszkańców (tzw. Azart).

Interpretacja
10.10.2018 Podatki

Opodatkowanie, podstawa opodatkowania, stawka podatku dla sprzedaży pakietów usług obejmujących usługi opieki medycznej i usługi fitness.

Interpretacja
19.12.2017

W zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania dochodów Spółdzielni, uzyskanych z opłat abonamentowych z tytułu odbioru i przesyłu sygnału telewizji kablowej

Interpretacja
28.02.2013 Podatki

Zakres powstania po stronie pracowników Spółki przychodu ze stosunku pracy z tytułu uiszczania abonamentu miesięcznego ponoszonego w celu utrzymania dostępu do platformy usprawniającej obsługę administracyjną Zakładowego Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Interpretacja
26.02.2013 Podatki

Czy koszt abonamentu miesięcznego ponoszonego przez Wnioskodawcę w celu utrzymania konta pracownika na platformie B. stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
26.06.2012 Podatki

Czy wydatki na nabycie telefonów komórkowych oraz wydatki ponoszone w okresie obowiązywania poszczególnych umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych na abonamenty telefoniczne stanowią koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

Interpretacja
14.02.2012 Podatki

Czy w związku z wprowadzeniem do ustawy pkt 19a do art. 43 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, który mówi, że zwalnia się usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz dostawę towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związane, wykonywane przez zakłady opieki zdrowotnej oraz świadczenie

Interpretacja
10.01.2012 Podatki

zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup telefonów i abonamentów telefonicznych zarówno używanych jak i nieużywanych do prowadzenia rozmów (pytanie przedstawione we wniosku jako pierwsze)

Interpretacja
27.01.2010 Podatki

opodatkowanie kwot otrzymywanych przez operatora od abonentów z tytułu zwrotu kosztów wezwań do zapłaty zaległych opłat

Interpretacja
18.01.2008 Podatki

Czy kwoty wypłacone pracownikowi w wysokości 90% wartości przedstawionej faktury za używanie internetu dla celów służbowych Wnioskodawca może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu?

Interpretacja
24.08.2007 Podatki

Czy u pracownika zatrudnionego przez Spółkę komandytową powstaje przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń medycznych, jeżeli Spółka ta dokonuje zapłaty zryczałtowanego abonamentu na rzecz firmy zajmującej się świadczeniem usług medycznych, a jeżeli tak, to czy przychód ten powstaje w zakresie w jakim świadczenia mają charakter obowiązkowy dla pracodawcy zgodnie z Kodeksem pracy, czy w zakresie nadobowiązkowym

Interpretacja
11.01.2007 Podatki

Czy wypłacone wynagrodzenie Zarządcy zgodnie z warunkami umowy oraz wymienione koszty towarzyszące, można uznać za koszty uzyskania przychodu w świetle art. 15 ust. 1 ustawy, z wyłączeniem kosztów, które będą miały charakter kosztów reprezentacji zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 28 w/w ustawy ?

Interpretacja
12.09.2005 Podatki

Podatnik poinformował, że dokonuje sprzedaży produktów rolnych, które uprzednio nabywa od rolników posiadających status rolnika ryczałtowego. Podatnik na przyszłą transakcję z rolnikiem ryczałtowym zawiera umowę, w której określane są warunki i ostateczny termin płatności wynoszący do 120 dni od daty zakupu produktów rolnych. Rolnik ryczałtowy otrzymuje fakturę spełniającą wymogi art. 116 ust. 2 ustawy

Poprzednia Następna