Ustalenie kwoty nabycia pojazdu przy zastosowaniu procedury VAT marża oraz obowiązek rozpoznania importu usług z tytułu nabycia od podmiotów innych niż sprzedawca samochodu, usług dodatkowych towarzyszących zakupowi tego samochodu.
Brak obowiązku rozliczenia w Polsce podatku VAT z tytułu nabycia używanego samochodu na terytorium Niemiec.
Kalendarium wydarzeń lipiec 2024 r.
Procedura VAT marża do sprzedaży części do pojazdów samochodowych pochodzących z demontażu.
Opodatkowanie organizacji wydarzeń/spotkań przez Wykonawców na rzecz Wnioskodawcy.
Zaliczenie usług świadczonych przez Zleceniobiorców do usług nabywanych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty i uwzględnienie kosztów tych umów (w tym diety) przy ustalaniu wysokości marży stanowiącej podstawę opodatkowania wykonywanych przez Panią usług turystyki.
Możliwość skorzystania z procedury VAT marża przy sprzedaży towaru uznanego za kolekcjonerski.
Możliwość skorzystania z procedury VAT marża przy sprzedaży nowych towarów.
Możliwość zastosowania procedury VAT marża dla usług organizacji i obsługi logistycznej konferencji/szkolenia.
Zwolnienie od podatku organizacji kursów wyjazdowych nauki języków obcych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy.
Opodatkowanie kosztów wysyłki przy sprzedaży złota inwestycyjnego, monet kolekcjonerskich, czasopism fachowych i sposób wykazywania ich na fakturze/paragonie, dokumentowanie sprzedaży wysyłkowej na rzecz osób fizycznych spoza terytorium kraju w systemie VAT marża oraz obowiązek odnawiania co dwa lata procedury VAT marża.
Dotyczy zwolnienia od podatku VAT usługi organizacji kolonii dla dzieci.
Brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy usług nauki gry w tenisa oraz brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24, 27 i 30 ustawy usług organizacji obozów sportowych.
Możliwość zastosowania procedury VAT marża dla usług organizacji i obsługi logistycznej konferencji/szkolenia.
określenia podstawy opodatkowania przy sprzedaży samochodu według procedury VAT marża
W zakresie zastosowania procedury VAT marża oraz zwolnienia z podatku dla świadczonych usług.
Sposób wykazywania na fakturze/paragonie kosztów wysyłki oraz opodatkowanie ich.
Biuro podróży, otrzymujące zaliczkę na poczet usługi turystycznej, musi rozpoznać obowiązek podatkowy w VAT w momencie jej otrzymania, ale może przy tym oszacować przewidywane koszty wyświadczenia usługi, na którą otrzymało zaliczkę (wyrok TSUE z 19 grudnia 2018 r. w sprawie C-422/17, Skarpa Travel).
Dostawa używanego samochodu osobowego w ramach opodatkowania marży.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego w sytuacji zmiany przeznaczenia wykorzystywanych środków trwałych.
Sposób opodatkowania prawa użytkowania wieczystego gruntu zabudowanego budynkami.
Minister Finansów potwierdził, że w przypadku otrzymania zaliczki (przedpłaty) na poczet usługi turystycznej podatnicy mają prawo do obliczenia podstawy opodatkowania (marży) z uwzględnieniem przewidywanych (a nie tylko faktycznie poniesionych) kosztów wykonania usługi turystycznej. Kalkulacja kosztów zastosowana przez podatnika powinna mieć jednak oparcie w posiadanej przez niego dokumentacji, tzn
Zwrot części wydatków od zakupów materiałów budowlanych - ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.