Brak prawa do odliczenia lub zwrotu podatku w związku z realizacją zadania inwestycyjnego.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla prac podwodnych.
brak zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat za usługi wodne oraz brak powstania przychodu z tytułu zwrotu wydatków poniesionych na opłaty za usługi wodne
16 maja 2020 r. weszły w życie przepisy tzw. tarczy antykryzysowej 3.0. Jest to kolejna modyfikacja tarczy antykryzysowej wprowadzającej szczególne rozwiązania prawne łagodzące skutki ekonomiczne epidemii COVID-19. W publikacji przedstawiamy, jakie rozwiązania zostały wprowadzone tarczą 3.0.
Do Sejmu trafiła tzw. tarcza 3.0. Rozwiązania proponowane tą ustawą nie mają jeszcze ostatecznego kształtu. Dlatego jedynie sygnalizujemy, że wkrótce zostanie uchwalona kolejna wersja tarczy antykryzysowej. Przedstawiamy kilka wybranych zagadnień projektu, które mogą być istotne dla firm. Szczegóły nowych rozwiązań przedstawimy po uchwaleniu ustawy przez Sejm.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych w związku z otrzymaniem majątku likwidacyjnego osoby prawnej.
1. Czy zmiana w statucie dotycząca sposobu obliczenia składek na okoliczność rozliczenia się Gminy Miasto z aktualnymi członkami w momencie likwidacji Spółki wodnej rodzi jakiekolwiek skutki podatkowe i kogo te ewentualne skutki mogą dotyczyć? 2. Jakie skutki podatkowe u członków Spółki Wodnej będą wiązały się ze zwrotem wniesionych do Spółki Wodnej składek?
Czy Spółka będzie zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodu, na które składa się głównie wartość nieodpłatnie przekazanego majątku na rzecz Gminy Miejskiej ?
Czy Spółka będzie zobowiązana zapłacić jako podatnik podatek dochodowy od osób prawnych od majątku pozostałego po zakończeniu likwidacji?
Czy zysk Spółki uzyskany z działalności statutowej na dzień zakończenia likwidacji Spółki za 2009 rok będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy otrzymane przez Instytut środki finansowe na podstawie ww. umów na dofinansowanie działalności psh m podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT oraz czy Instytut ma prawo do odliczenia podatku VAT zawartego w zakupach finansowanych ze środków finansowych otrzymanych na podstawie umów wymienionych we wniosku? 1472/RPP1/443636/06/BIK, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy otrzymane przez Instytut środki finansowe na podstawie umów opisanych we wniosku na dofinansowanie działalności psh m podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT oraz czy Instytut ma prawo do odliczenia podatku VAT zawartego w zakupach finansowanych ze środków finansowych otrzymanych na podstawie ww. umów? 1472/RPP1/443783/06/BIK, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego