Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej dla środków uzyskanych ze sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w Polsce i przeznaczonych na spłatę kredytu hipotecznego w Wielkiej Brytanii.
Czy spłata kredytu hipotecznego zaciągniętego w banku z siedzibą w Wielkiej Brytanii na zakup lokalu mieszkalnego w Anglii, w okresie, w którym kraj ten był państwem członkowskim Unii Europejskiej, ze środków uzyskanych ze sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w Polsce, uprawnia do skorzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych, tzw. ulgi mieszkaniowej?
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (ulga na powrót).
Prawo do skorzystania z tzw. „ulgi na powrót”, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 152 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w odniesieniu do dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości w Polsce na nabycie nieruchomości w Anglii.
Opodatkowanie zwrotu kosztów wypłacanego przez pracodawcę z Wielkiej Brytanii.
1) Czy Wnioskodawczyni powinna odprowadzić podatek z tytułu wypłaconej płatności żałobnej i zasiłku owdowiałego rodzica?2) Jeśli tak, to od jakiej kwoty powinien być naliczany podatek? Czy od kwoty która została przyznana, czy od kwoty wpływającej na konto?3) W jaki sposób powinien być rozliczany ewentualny podatek?
w zakresie obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych angielskim artystom (osobom prawnym) honorariów i zwrotu kosztów pobytu: - bezpośrednio artystom z tytułu występu artystycznego, - innym podmiotom reprezentującym artystę (agentom działającym zarówno we własnym imieniu, jak i w imieniu artysty oraz działających na jego rzecz) z tytułu występu artystycznego
Czy w związku z wypłatą należności wynikających z załączonej umowy Producentowi Spółka ma obowiązek poboru jako płatnik podatku zryczałtowanego zgodnie z art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 12 umowy polsko-angielskiej ?
Czy polski bank słusznie potrąca podatek od emerytury obywatela brytyjskiego posiadającego kartę stałego pobytu?Czy w tej sytuacji obowiązują Pana jako obywatela brytyjskiego przepisy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii?
Czy wobec zaistniałego stanu faktycznego, uznać należy, iż od 2005 roku miejsce zamieszkania Wnioskodawcy znajduje się poza Rzeczypospolitą Polską a w konsekwencji jest on zobowiązany do opodatkowania w Polsce jedynie dochodów uzyskanych w Polsce, natomiast dochody uzyskane w Wielkiej Brytanii podlegają opodatkowaniu jedynie w Wielkiej Brytanii?
Czy może w Zjednoczonym Królestwie dokonać rocznego rozliczenia wszystkich dochodów uzyskanych w 2005 r., tj. zarówno w Polsce jak również w Zjednoczonym Królestwie?
Czy powinienem rozliczyć się z podatku dochodowego za ubiegły rok (2005 r.) i złożyć w polskim urzędzie skarbowym roczne zeznanie podatkowe.