Posiadają Państwo koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne oraz będą Państwo zużywali energię elektryczną wytworzoną we własnym zakresie z generatorów OZE, a więc będą Państwo dokonywali czynności opodatkowanej podatkiem akcyzowym na podstawie art. 9 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku akcyzowym
Dotyczy obowiązków podatkowych w zakresie produkcji i zużycia energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Produkcja i zużycie energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Interpretacja w zakresie: - zwolnienia z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby energii elektrycznej wytwarzanej przez instalacje fotowoltaiczne, - obowiązku składania miesięcznych deklaracji podatkowych na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, - obowiązku składania kwartalnych deklaracji na podstawie art. 24e ust. 1 ustawy, - obowiązku prowadzenia ewidencji ilościowej energii
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymywanych przez Gminę wpłat od mieszkańców w związku z realizacją projektu, stawka podatku VAT dla czynności realizowanych przez Gminę na rzecz mieszkańców, ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. czynności, uznanie otrzymanych przez Gminę od mieszkańców wpłat za zaliczki w momencie ich otrzymania, prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupem
Obowiązki płatnika w związku z udzielaniem dotacji na dofinansowanie budowy studni głębinowych oraz zakupu i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.
W przedstawionych we wniosku okolicznościach, w których wyprodukowana w instalacji fotowoltaicznej energia elektryczna będzie wykorzystywana w całości wyłącznie przez najemcę do zasilania wynajmowanej przez niego nieruchomości tj. hali magazynowej, a opisane we wniosku rozliczenie nie zawiera kosztu zużytej energii elektrycznej (wydanie najemcy energii elektrycznej wytworzonej z instalacji fotowoltaicznej
Zwolnienia z opodatkowania akcyzą w zakresie produkcji energii i obliczanie łącznej mocy generatorów.
Dotyczy zwolnienia z obowiązku zapłaty podatku akcyzowego od energii elektrycznej wytwarzanej w instalacji fotowoltaicznej, która będzie dostarczana najemcom lokali.
W zakresie uznania, czy majątek przenoszony przez Spółkę Dzieloną na DX w wyniku Podziału stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a w konsekwencji czy transakcja nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT.
Na potrzeby rejestracji w CRPA próg łącznej mocy generatorów produkujących energię elektryczną należy odnosić do łącznej mocy wszystkich Państwa generatorów faktycznie produkujących w danej chwili okresu rozliczeniowego energię elektryczną, która jest następnie przez Państwa zużywana.
Zastosowanie właściwej stawki akcyzy dla energii elektrycznej przy stosowaniu zwolnienia od podatku na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym, w stanie prawnym przed 18 grudnia 2021 r.; sposób obliczania ilości energii elektrycznej dla zastosowania zwolnienia od akcyzy w 2022 r. na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy.
Zastosowanie właściwej stawki akcyzy dla energii elektrycznej przy stosowaniu zwolnienia od podatku na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym, w stanie prawnym przed 18 grudnia 2021 r.; sposób obliczania ilości energii elektrycznej dla zastosowania zwolnienia od akcyzy w 2022 r. na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy.
Produkcja i zużycie energii elektrycznej, wyprodukowanej z paneli fotowoltaicznych o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Obowiązek rejestracji w CRPA oraz zapłaty akcyzy w związku z wytwarzaniem i zużyciem energii elektrycznej w instalacji o mocy do 1MW.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Otrzymywane przez Gminę od Mieszkańców wpłaty należy uznać za zaliczki na poczet wynagrodzenia za świadczone przez Gminę usługi i w konsekwencji opodatkować je w momencie otrzymania tychże wpłat. Gmina nie będzie zobligowana do odrębnego opodatkowania podatkiem VAT przekazania Instalacji do korzystania w okresie trwania Umów oraz nie będzie zobligowana do odrębnego opodatkowania podatkiem VAT przekazania
Dotyczący obowiązku zapłaty podatku akcyzowego w związku ze zużyciem wyprodukowanej energii i obowiązku rejestracji jako podatnik podatku akcyzowego.
Brak obowiązku złożenia zgłoszenia rejestracyjnego w związku ze zużyciem energii elektrycznej z odnawialnego źródła energii.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wprowadzonej do sieci energetycznej energii oraz braku prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Projektu.
Uznanie wpłat otrzymywanych od Mieszkańców za zaliczki na poczet wynagrodzenia za świadczone usługi oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymanych zaliczek na poczet świadczonych usług. Braku obowiązku odrębnego opodatkowania czynności przekazania Mieszkańcom Instalacji do korzystania w okresie trwania Umów. Braku obowiązku odrębnego opodatkowania czynności przekazania Mieszkańcom
W opisanym zdarzeniu przyszłym Spółka nie będzie uprawniona do skorzystania ze zwolnienia od akcyzy zużywanej energii elektrycznej, przewidzianego w § 5 ust. 1 rozporządzenia
Zwolnienie z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby energii wytwarzanej w instalacji fotowoltaicznej.
Zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnego źródła energii