Zastosowanie właściwej stawki akcyzy dla energii elektrycznej przy stosowaniu zwolnienia od podatku na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym, w stanie prawnym przed 18 grudnia 2021 r.; sposób obliczania ilości energii elektrycznej dla zastosowania zwolnienia od akcyzy w 2022 r. na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy.
Zastosowanie właściwej stawki akcyzy dla energii elektrycznej przy stosowaniu zwolnienia od podatku na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym, w stanie prawnym przed 18 grudnia 2021 r.; sposób obliczania ilości energii elektrycznej dla zastosowania zwolnienia od akcyzy w 2022 r. na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy.
Stwierdzenie czy Wnioskodawca jest zakładem energochłonnym wykorzystującym wyroby węglowe, w którym wprowadzony został w życie system prowadzący do osiągania celów dotyczących ochrony środowiska lub do podwyższenia efektywności energetycznej, uprawnionym do nabycia wyrobów węglowych z zastosowaniem zwolnienia z opodatkowania akcyzą
W zakresie kwalifikacji przychodu uzyskanego ze sprzedaży świadectwa pochodzenia z OZE do odpowiedniego źródła przychodów oraz w zakresie sposobu obliczenia proporcji o jakiej mowa w art. 15 ust. 2b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Kwalifikacja przychodu uzyskanego ze sprzedaży świadectwa pochodzenia z OZE do odpowiedniego źródła przychodów oraz sposób obliczenia proporcji o jakiej mowa w art. 15 ust. 2b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Kwalifikacja przychodu uzyskanego ze sprzedaży świadectwa pochodzenia z OZE do odpowiedniego źródła przychodów. Sposób obliczenia proporcji kosztów o jakiej mowa w art. 15 ust. 2b updop.
Kwota zwolnienia z akcyzy energii elektrycznej obliczona powinna być na podstawie ilości energii, której dotyczą świadectwa pochodzenia umorzone decyzjami otrzymanymi w danym okresie rozliczeniowym oraz stawki akcyzy zastosowanej w okresie rozliczeniowym, w którym zwolnienie jest realizowane.
Czy przychody ze sprzedaży świadectw efektywności energetycznej oraz koszty poniesione w celu pozyskania i sprzedaży ww. świadectw ukształtują dochód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
W którym momencie należy rozpoznać przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w sytuacji zbycia praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia z odnawialnych źródeł energii, o których mowa w zdarzeniu przyszłym?
1. Czy poprawne jest stanowisko Spółki, że w związku z rokiem obrotowym innym niż kalendarzowy a kończącym się 31 sierpnia, wydatki związane z zakupem świadectw pochodzenia energii, poniesione do 31 sierpnia Spółka zaliczy w koszty podatkowe proporcjonalnie do okresu od 1 stycznia do 31 sierpnia a nadwyżkę rozliczy przez rozliczenia międzyokresowe kosztów?2. Czy poprawne jest stanowisko Spółki, że
Czy wydatki związane z zakupem świadectw pochodzenia energii elektrycznej w sytuacji, gdy przedmiotowe świadectwa zostaną przedstawiane do umorzenia lub zostaną w przyszłości zbyte, powinny być rozpoznawane dla celów podatkowych jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami i tym samym na podstawie przepisu art. 15 ust. 4d ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych
Wskazanie momentu uprawniającego do zastosowania zwolnienia z akcyzy odnośnie energii elektrycznej wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii
1. Czy wydatki związane z uiszczeniem opłaty zastępczej na konto Funduszu Ochrony Środowiska, stanowią koszty bezpośrednie czy koszty pośrednie? 2. Czy wydatki związane z zakupem przedstawianych do umorzenia Prezesowi URE świadectw pochodzenia energii ze źródeł odnawialnych lub z kogeneracji, stanowią koszty bezpośrednie czy koszty pośrednie, a co za tym idzie, czy będą stanowić koszt uzyskania przychodów
Należy potwierdzić prawidłowość stanowiska Spółki, iż wydatki na nabycie świadectw pochodzenia energii w celu ich umorzenia są kosztami uzyskania przychodów bezpośrednio związanymi z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a co za tym idzie będą stanowić koszt uzyskania przychodów tego roku, w którym sprzedano odbiorcom końcowym energię elektryczną której
Czy wydatki związane z zakupem przedstawianych do umorzenia świadectw pochodzenia energii ze źródeł odnawialnych, stanowią koszty bezpośrednie, czy koszty pośrednie, a co za tym idzie, czy będą stanowić koszt uzyskania przychodów roku w którym sprzedano odbiorcom końcowym energią elektryczną, odpowiadającą przedstawionym do umorzenia świadectwom (tj. od ilości której obliczono ilość przedstawianych
Czy przychody ze zbycia świadectw pochodzenia energii elektrycznej, które Wnioskodawca uzyskuje w wyniku wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (małych elektrowni wodnych) może opodatkować zryczałtowanym podatkiem dochodowym opłacanym w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wg stawki 5,5%?
Czy Spółka może dokonać korekt zeznań podatkowych za rok 2006 i 2007 i zaliczyć koszty z tytułu opłaty zastępczej do kosztów uzyskania przychodów w roku, którego dotyczą? Czy Spółka może stosować zasadę rozpoznawania naliczanych w 2008 r. kosztów opłaty zastępczej jako koszt uzyskania przychodu w celu ustalania zaliczek na podatek dochodowy w 2008 r.?
Jak zakwalifikować do opodatkowania przychody osiągnięte ze sprzedaży praw majątkowych wynikających z przyznanych przez Urząd Regulacji Energetyki świadect poochodzenia ?
czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów cenę otrzymaną z tytułu zbycia świadectw pochodzenia
Czy Spółka ma prawo do rozpoznania kosztów z tytułu zbycia świadectw pochodzenia, (tj. ceny zapłaconej za świadectwo pochodzenia oraz innych kosztów bezpośrednio związanych z ich zakupem lub sprzedażą) w momencie rozpoznania przychodu z tytułu sprzedaży świadectw pochodzenia?
Czy w przypadku sprzedaży świadectw pochodzenia przychód z tego tytułu powstaje w miesiącu przerejestrowania świadectwa pochodzenia na nabywcę w rejestrze prowadzonym przez TGE?
Czy wystawienie przez Spółkę faktury pro-forma na sprzedaż świadectw pochodzenia (potwierdzających pochodzenie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych), otrzymanie zaliczki i udokumentowanie tej zaliczki fakturą VAT powoduje powstanie przychodu, jeżeli następuje przed momentem przejścia własności świadectw pochodzenia na nabywcę?
Kiedy powstaje przychód ze zbycia świadectw pochodzenia (nabytych, jak i będących przedmiotem konwersji) - z chwilą wystawienia faktury, nie później niż ostatniego dnia miesiąca, w którym dokonano wpisu do rejestru świadectw pochodzenia? Świadectwa pochodzenia potwierdzają pochodzenie energii ze źródeł odnawialnych.