Obowiązki podatkowe jakie ciążą na Gminie w związku z wypłatą nauczycielom, nauczycielom emerytom i nauczycielom pobierającym świadczenia kompensacyjne świadczeń zdrowotnych.
Skutki podatkowe dofinansowania z funduszu zdrowotnego wypłaconego osobom uprawnionym – nauczycielom, jako bezzwrotny zasiłek pieniężny z tytułu przewlekłej choroby (udzielony) na podstawie Uchwały Rady Miejskiej.
W zakresie zwolnienia od podatku dla świadczonych usług polegających na organizowaniu i prowadzeniu zjazdów, konferencji, wykładów i seminariów naukowych oraz usług szkoleniowych w zakresie superwizji świadczonych na rzecz Państwa członków.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy usług trychologicznych świadczonych w formie konsultacji online.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem pracownikom korzystania ze świadczeń zdrowotnych w zakresie Medycyny Pracy.
Uznanie umożliwienia pracownikom Spółki oraz Członkom Zarządu korzystania ze świadczeń zdrowotnych za niepodlegające opodatkowaniu świadczenie usług, braku obowiązku wykazywania w deklaracji składanej dla celów podatku od towarów i usług obrotu z tytułu umożliwienia pracownikom Spółki oraz Członkom Zarządu korzystania ze świadczeń zdrowotnych oraz braku obowiązku uwzględniania wartości świadczeń zdrowotnych
Zwolnienie z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a ustawy dla odsprzedawanych dilerom świadczeń zdrowotnych.
w zakresie: 1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że datą powstania przychodu z tytułu świadczeń nielimitowanych oraz procedur w stanach nagłych, wykonanych ponad limity określone w umowie z NFZ jest ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie z NFZ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że datą powstania przychodu z tytułu wykonanych bezumownie procedur w stanach
zakres momentu powstania przychodu z tytułu świadczeń opieki zdrowotnej
Czy wynagrodzenie za wykonanie świadczeń opieki zdrowotnej ponad zakres wynikający z zawartej z NFZ umowy tzw. nadlimity, powinno być zaliczone do przychodów w momencie ich zapłaty przez NFZ, czy powinno być przychodem w momencie ich wystąpienia?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę w związku z usługami medycznymi, na których finansowanie początkowo nie wyraża zgody NFZ (np. nadwykonania), stanowią koszty uzyskania przychodów, które nie są bezpośrednio związane z przychodami i które są potrącalne w dacie ich poniesienia?
Czy w przypadku, gdy NFZ początkowo nie wyraża zgody na sfinansowanie wykonanych przez Spółkę usług medycznych, przychód dla celów CIT powstanie po stronie Spółki w momencie zaakceptowania tych usług przez NFZ, tj. w momencie podpisania aneksu do umowy z NFZ bądź przekazania Spółce w inny sposób informacji o akceptacji tych usług przez NFZ?
Czy w przypadku, gdy NFZ początkowo nie wyraża zgody na sfinansowanie wykonanych przez Spółkę usług medycznych, przychód dla celów CIT powstaje po stronie Spółki w momencie zaakceptowania tych usług przez NFZ, tj. w momencie podpisania aneksu do umowy z NFZ bądź przekazania Spółce w inny sposób informacji o akceptacji tych usług przez NFZ?
w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z tytułu wykonania usług medycznych ponad limit wynikający z umowy zawartej z NFZ przez Spółkę
w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z tytułu wykonania przez Spółkę usług medycznych ponad limit wynikający z umowy zawartej z NFZ
Czy wykonane przez SPZOZ świadczenia na rzecz pacjentów traktowane jako ratujące zdrowie i życie ponad limit określony w umowie z NFZ winny być ujmowane w księgach rachunkowych w dacie ich wykonania zgodnie z art. 12 ust. 3a i ust. 3c ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
ustalanie, czy mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów: -wydatki poniesione w okresie od 01 stycznia 2004 r. do 31 grudnia 2006 r. na sfinansowanie świadczeń zdrowotnych na rzecz pracowników do których ponoszenia Wnioskodawca nie był zobowiązany na podstawie przepisów Kodeksu pracy oraz innych ustaw, -pozostałe wydatki związane z zapewnieniem pracownikom świadczeń przewidzianych w Zakładowym
Czy przychód z tytułu wykonanych usług medycznych należny po stronie Wnioskodawcy wskutek zawarcia aneksu do umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia powstaje w miesiącu wykonania tych usług albo w miesiącu podpisania tego aneksu?
Czy umowa pożyczki z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych publicznoprawnych podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy wartość ww. świadczeń medycznych stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji, w której nie jest możliwe ustalenie wartości pieniężnej świadczenia przypadającego na danego pracownika?
Kiedy powstanie obowiązek podatkowy z tytułu przedlimitowych świadczeń medycznych, za które NFZ płaci dopiero w roku następnym po podpisaniu odpowiedniego porozumienia?