1. Czy zwrot udziału w nieruchomości uprzednio wywłaszczonej nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?2. Czy w przypadku sprzedaży nieruchomości zwróconej spadkobiercy (wcześniej wywłaszczonej) znajdują zastosowanie przepisy uzasadniające zwolnienie od podatku dochodowego przychodów uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze spadku?
Czy w wyniku zawarcia pisemnej umowy przeniesienia ogółu praw i obowiązków wspólnika na innego wspólnika spółki osobowej - spółki jawnej, za odpłatnością o równowartości nominalnej wniesionego wkładu xxx zł, jako wspólnik dokonujący opisanej sprzedaży, uwzględniając zapisy art. 14 ust. 2 pkt 16 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 22 ust. 1ww. ustawy, Wnioskodawczyni
Czy w przypadku, gdy wysokość wypłaconego wynagrodzenia w ramach rozliczenia udziałów w spółce jest mniejsza od wydatków poniesionych na nabycie tych udziałów Wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osiągniętego przychodu?
Czy pieniądze wypłacone Panu jako występującemu ze Spółki cywilnej wspólnikowi z tytułu zwrotu wkładu wniesionego do Spółki oraz spłaty udziału w majątku Spółki podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Czy w opisanym stanie faktycznym przy ustalaniu wysokości przychodu Wnioskodawcy z tytułu wystąpienia ze spółki jawnej, o którym mowa art. 14 ust. 2 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Wnioskodawca może skorzystać z wyłączenia z art. 14 ust. 3 pkt 11 ww. ustawy, w ten sposób, że o ile kwota otrzymanych przez Wnioskodawcę środków pieniężnych tytułem wystąpienia ze spółki jawnej nie
Czy w przypadku otrzymania całości lub części zwrotu wniesionego wkładu w wysokości 116.666,67 PLN u Wnioskodawcy wystąpi przychód podatkowy w tej wysokości?
Jakie zobowiązania podatkowe będą ciążyć na Wnioskodawcy w związku z wystąpieniem ze Spółki cywilnej i uzyskaniem z tego tytułu środków pieniężnych odpowiadających udziałowi w rynkowej wartości majątku Spółki cywilnej?
Jakich rozliczeń w zakresie podatku dochodowego winien dokonać występujący ze Spółki jawnej wspólnik, i w jakim terminie winien zapłacić podatek dochodowy?
W jaki sposób i na jakim formularzu PIT Wnioskodawczyni winna rozliczyć otrzymaną kwotę 9.000,00 zł? Czy potraktować ją jako część składową działalności, czy też w inny sposób?
Czy słuszne jest stanowisko Podatnika, że w księgach SPK wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w tym know-how, wchodzących w skład Przedsiębiorstwa stanowi wartość początkowa określona w księgach Podatnika?
Od jakiej podstawy opodatkowania zostanie naliczony, pobrany i odprowadzony zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych od przychodów podlegających opodatkowaniu tym podatkiem, uzyskanych przez członków Spółdzielni w związku z jej likwidacją, z tytułu otrzymania udziałów w spółce kapitałowej (odrębnej osobie prawnej), której likwidowana Spółdzielnia była udziałowcem. Czy za podstawę opodatkowania
czy na podstawie art.1 ust.1 pkt 1 i art.19 ust.3 ustawy o podatku od spadków i darowizn w związku z art.2 ust.1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznychSpółdzielnia zobowiązana będzie przy wypłacie na rzecz spadkobierców kwot z tytułu zwrotu udziałów, ich waloryzacji i oprocentowania potrącić i przekazać do właściwego urzędu skarbowego podatek od spadków i darowizn, czy te w/wymienione