Czy przejęcie na własność przedmiotu Zastawu Rejestrowego nie jest wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT i podlega opodatkowaniu oraz czy Nabywcy przysługuje pełne prawo do odliczenia VAT.
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodu odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej Aktywów, których cena nabycia, zgodnie z art. 16g ust. 1 oraz ust. 3 Ustawy o CIT obejmuje wydatki na zwolnienie z zastawu oraz kwoty wynikające z Umowy Powierniczej, począwszy od 1 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym przyjęto je do użytkowania.
Obowiązek wystawienia faktury dokumentującej dostawę towaru w związku z przejęciem przez zastawnika na własność przedmiotu zastawu.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przeniesienia własności Przedmiotów Zabezpieczenia w wykonaniu umów ustanawiających Zabezpieczenia za czynność podlegającą opodatkowaniu jako odpłatna dostawa towarów oraz określenia dla tej transakcji podstawy opodatkowania.
Czy w przypadku zawarcia przez Dłużnika Wnioskodawcy (cedenta) z Wnioskodawcą (cesjonariuszem), umowy, w wyniku której Dłużnik Wnioskodawcy przelał na Wnioskodawcę przysługującą mu względem jego dłużnika wierzytelność na zabezpieczenie spłaty długu Dłużnika Wnioskodawcy wobec Wnioskodawcy, czynność ta będzie usługą podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Przeniesienie własności aktywów na Spółkę (Wnioskodawcę) w drodze wykonania umowy zastawu nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Jest to bowiem czynność, która nie mieści się w ustawowym katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Uznanie przeniesienia własności Przedmiotów Zabezpieczenia w wykonaniu umów ustanawiających Zabezpieczenia za czynność podlegającą opodatkowaniu jako odpłatna dostawa towarów, - określenie dla tej transakcji podstawy opodatkowania oraz - prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z przejęciem Przedmiotów Zabezpieczenia oraz do zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym.
W zakresie uznania przeniesienia własności Przedmiotów Zabezpieczenia lub przedmiotów zabezpieczających Wierzytelności Pożyczkowe w wykonaniu umów ustanawiających Zabezpieczenia za czynność podlegającą opodatkowaniu jako odpłatna dostawa towarów, określenia dla tej transakcji podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego lub do zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym
uznanie przeniesienia własności Przedmiotów Zabezpieczenia za czynność podlegającą opodatkowaniu, określenia dla tej transakcji podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego
Wskazanie, czy przeniesienie ze Spółki na SPV własności Przedmiotów Zabezpieczenia w wykonaniu umów ustanawiających Zabezpieczenia, tj. przeniesienie własności przedmiotu zastawu rejestrowego oraz definitywne przeniesienie przedmiotu umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie, podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jak odpłatna dostawa towarów oraz określenie, czy podstawą opodatkowania
Uznanie przeniesienia własności Przedmiotów Zabezpieczenia w wykonaniu umów ustanawiających Zabezpieczenia za czynność podlegającą opodatkowaniu jako odpłatna dostawa towarów, określenie dla tej transakcji podstawy opodatkowania oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego lub do zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym.
Opodatkowanie ustanowienia zastawu na wierzytelnościach na podstawie Umowy zastawu w przypadku, gdy nie dojdzie do przejęcia przedmiotu zastawu.
Czy ustanowienie zastawu na wierzytelnościach na podstawie umowy zastawu będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przejęcie przez Wnioskodawcę (działającego jako zastawnik) na własność lub przejęcia w wyniku realizacji umowy przewłaszczenia rzeczy pożyczkobiorcy (zastawcy/dłużnika) będących przedmiotem zastawu rejestrowego lub przedmiotem przewłaszczenia skutkuje powstaniem obowiązku rozpoznania przez Spółkę przychodu podatkowego na gruncie ustawy o PDOP? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy na moment zbycia przedmiotu zastawu (lub przewłaszczenia), jeżeli powstanie konieczność rozpoznania przychodu podatkowego, Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodów w wysokości odpowiadającej wierzytelności Spółki zaspokojonej poprzez przejęcie przez Spółkę (działającą jako zastawnik) na własność rzeczy pożyczkobiorcy (zastawcy/dłużnika) będących przedmiotem zastawu
Czy w przypadku, gdy Spółka jest zobowiązana do zwrotu na rzecz pożyczkobiorcy całości lub części nadwyżki uzyskanej ceny sprzedaży nad wartością zobowiązania pożyczkobiorcy będzie ona uprawniona do pomniejszenia przychodów podatkowych rozpoznanych w związku ze zbyciem rzeczy o kwotę zwracaną pożyczkobiorcy, zgodnie z art. 12 ust. 3j ustawy o PDOP? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy przejęcie przez Spółkę (działającą jako zastawnik) na własność rzeczy leasingobiorcy (zastawcy) będących przedmiotem zastawu rejestrowego skutkuje powstaniem obowiązku rozpoznania przez Spółkę przychodu podatkowego na gruncie ustawy CIT?W przypadku uznania stanowiska Spółki w odniesieniu do pytania 2 za nieprawidłowe i przyjęcia przez Organ, iż w przypadku zbycia przejętych przez Spółkę rzeczy
Warunki zastosowania przez płatnika zwolnienia wynikającego z art. 22 ust. 4 updop w odniesieniu do dywidend (zaliczek na dywidendy) wypłacanych w formie pieniężnej lub w drodze potrącenia wzajemnych należności udziałowcowi duńskiemu, na którego udziałach ustanowiono zastaw zwykły i zastaw rejestrowy.
opodatkowanie usług administratora zastawu dla wierzytelności z obligacji oraz administratora hipoteki dla wierzytelności z obligacji
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, w przypadku wierzytelności głównej zabezpieczonej poręczeniem, hipoteką (w tym na nieruchomości osoby trzeciej), zastawem lub wekslem, odpisanie takiej wierzytelności jako nieściągalnej zgodnie z art.16 ust.1 pkt 25 lit.b UPDOP i zaliczenie jej do kosztów uzyskania przychodów nastąpić może dopiero w przypadku udokumentowania nieściągalności
Czy nieodebrane przedmioty zastawu, może Wnioskodawca sprzedać w systemie VAT-marży, jeżeli są to towary używane, a stanowią je wyroby jubilerskie wykonane z metali szlachetnych, częstokroć z udziałem kamieni szlachetnych?
Jakie będą skutki podatkowe przejęcia przez Wnioskodawcę udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, na których ustanowiono zastaw rejestrowy zabezpieczający roszczenia, stanowiące przedmiot nabytych przez niego wierzytelności?
dotyczy opodatkowania marżą nieodebranego przedmiotu zastawu w postaci wyrobów jubilerskich oraz opodatkowania marżą nieodebranego przedmiotu zastawu w postaci złomu złota
Wnioskodawca miał obowiązek wystawienia faktury dokumentującej dokonanie odpłatnej dostawy towaru nie później niż 7. dnia od dnia wydania towaru -przejęcia samochodów przez firmę I.