Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na wynagrodzenie zespołu adwokatów z tytułu zastępstwa procesowego, w wyniku którego uzyskał przychód z tytułu zadośćuczynienia wraz z odsetkami, jednakże zaliczeniu podlega tylko część tych wydatków, w wysokości odpowiadającej proporcji przychodu w postaci odsetek podlegającego opodatkowaniu w ogólnej kwocie świadczeń otrzymanych
w zakresie ustalenia czy wypłacone świadczenia wraz z odsetkami na rzecz pracownika oraz poniesione w związku z tym koszty procesu będą dla Wnioskodawcy kosztem uzyskania przychodu.
Wynagrodzenie dla radcy prawnego wypłacane byłej pracownicy jest dochodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód osiągany z działalności wykonywanej osobiście.
Czy wypłacane dodatkowe wynagrodzenie z tytułu zasądzenia kosztów zastępstwa procesowego dla radcy prawnego, zatrudnionego w państwowej jednostce budżetowej w ramach stosunku służbowego lub stosunku pracy należy traktować jako przychód z tytułu stosunku służbowego (stosunku pracy) wymienionego w art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym stosować koszty uzyskania przychodu
Czy otrzymane wynagrodzenie z tytułu zasądzonych kosztów zastępstwa Procesowego dla Radcy Prawnego ustanowionego z urzędu, który wykonuje zawód radcy prawnego wyłącznie w spółce, należy traktować jako przychód z działalności gospodarczej Spółki komandytowej, w której wspólnikiem jest ten Radca prawny czy też należy je traktować jako przychód z działalności wykonywanej osobiście?
Czy sąd rejonowy ma obowiązek pobierania podatku dochodowego od osób fizycznych od przyznanego adwokatom będącym podatnikami podatku od towarów i usług wynagrodzenia za obronę z urzędu?
W jakiej pozycji zeznania rocznego należy wykazać wypłacony radcy prawnemu zwrot kosztów zastępstwa procesowego otrzymany w ramach świadczonych przez niego usług na podstawie umowy zlecenia?
Jednostka zwróciła się z zapytaniem jak należy postąpić w przypadku gdy na podstawie wyroku Sądu niemieckiego uznanego i stwierdzającego wykonalność przez Sąd polski, postanowieniem Komornik zajął z rachunku bankowego jednostki należność adwokata niemieckiego - z tytułu wynagrodzenia za zastępstwo procesowe.