Interpretacja indywidualna w zakresie ustalenia, czy przy wyliczaniu marży przy sprzedaży używanych części samochodowych (w rozumieniu art. 120 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT) pochodzących z demontażu, do ustalenia wysokości podatku od towarów i usług, należy przyjąć oparcie wyliczenia kwot nabycia poszczególnych części w oparciu o szacunkową wartość rynkową.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b ustawy o PIT, oraz obowiązków płatnika, wobec zwrotu kosztów podróży zleceniobiorców.
Wysokość stawki podatku dla opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.
uznanie czy czynność udzielenia przez Pożyczkodawcę pożyczki pieniężnej na rzecz Pożyczkobiorcy podlega przepisom ustawy o VAT i na podstawie art. 113 ust. 1 jest zwolniona z opodatkowania.
Pana pracodawca nie jest podmiotem, o którym mowa w art. 30 ust. 1 pkt 15 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wynagrodzenie wypłacone Panu z tytułu Zakazu Konkurencji nie powinno być opodatkowane podatkiem w wysokości 70% na podstawie ww. przepisu.
ustalenie: momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów płatności, które zostaną dokonane na rzecz Spółki duńskiej, wysokości w jakiej ww. płatności mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na objęcie certyfikatów inwestycyjnych FIZ w przypadku odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych na rzecz osób trzecich lub odpłatnego zbycia (wykupu) certyfikatów inwestycyjnych na rzecz FIZ w celu ich umorzenia oraz sposobu określenia wysokości tych kosztów.
ustalenie, do jakiej wysokości koszty usług, opłat i praw, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych poniesione bezpośrednio lub pośrednio na rzecz podmiotów powiązanych przez Wnioskodawcę mogą stanowić koszty uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy, o ile koszty te spełniają ogólną definicję kosztów z art. 15 ust. 1 ww. ustawy, nie są wyłączone z kosztów uzyskania
w zakresie powstania obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z upływem daty ważności bonu i nieprzedstawieniem go do wykupu przez Akceptanta oraz sposobu ustalenia wysokości uzyskanego z ww. tytułu przychodu podatkowego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z kapitałów pieniężnych.
Czy kwota otrzymanych Bonusów nie pomniejszy wartości wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą publiczną w rozumieniu § 6 ust. 1 Rozporządzenia Strefowego, jakie będą powstawać w związku z ponoszonym przez Spółkę Czynszem za Najem oraz kwotą Wynagrodzenia dla A i kwotą Wynagrodzenia dla C?
w jakiej dacie oraz w jaki sposób należy określić koszt uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą akcji nabytych w zamian za wkład niepieniężny, tj. zastosowania art.15 ust.1k pkt 1 updop.
w zakresie ustalenia, czy Spółka będzie mogła w miesiącu wprowadzenia środków trwałych do ewidencji wybrać dla poszczególnych środków trwałych stawki amortyzacyjne w dowolnej wysokości, tj. z przedziału od 0% do wartości wynikającej z Wykazu
w zakresie ustalenia, czy Spółka może w miesiącu wprowadzenia środków trwałych do ewidencji wybrać dla poszczególnych środków trwałych stawki amortyzacyjne w dowolnej wysokości, tj. z przedziału od 0% do wartości wynikającej z Wykazu
Obowiązek zgłoszenia Spółdzielni jako czynnego podatnika podatku od towarów i usług.
Czy Spółka będzie uprawniona do podwyższenia, uprzednio obniżonych stawek amortyzacyjnych dla wybranych środków trwałych do dowolnego poziomu, nie wyższego jednak niż wynikającego z Wykazu, począwszy od pierwszego miesiąca każdego kolejnego roku podatkowego?
Zwolnienie od podatku czynności polegającej na udzieleniu pożyczki.
Czy Spółka będzie uprawniona do obniżenia stawek amortyzacyjnych dla wybranych środków trwałych do dowolnego poziomu (nawet do 0%) począwszy od miesiąca, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji albo od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego?
Czy przy obliczaniu maksymalnej wysokości zwolnienia od podatku dochodowego o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 63a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy brać pod uwagę 65% (maksymalna intensywność pomocy dla Wnioskodawcy zgodnie z obowiązującymi go przepisami) wartości wydatków inwestycyjnych kwalifikujących się do objęcia pomocą publiczną faktycznie poniesionych