Możliwości skorzystania z ulgi prorodzinnej i preferencyjnego rozliczenia dochodu jako osoba samotnie wychowująca dziecko za lata 2021-2023, po rozwodzie, na pełnoletnie dziecko, które w jednym roku przekroczyło limit dochodów, przy alimentach na drugie dziecko uzyskujące pełnoletność.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na utrzymywane pełnoletniego, nieprzysposobionego i uczącego się na studiach dziecko małżonka wobec którego nie pełni się funkcji rodzica zastępczego.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na małoletnią córkę, przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie, w rozliczeniu za 2023 r. i lata następne.
1. Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wykonanie zastępcze, o których mowa w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, a jeśli tak to w którym momencie. 2. Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kary umownej, o której mowa w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, a jeśli tak to w którym momencie. 3. Czy Spółce przysługuje
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od refakturowanego wykonawstwa zastępczego i w którym momencie.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez podmioty trzecie za wykonane naprawy i usuwane usterki. Sposob dokumentowania rozliczenia kosztów napraw i usuwania usterek z Generalnym Wykonawcą.
Spełnienie warunków uprawniających do zastosowania ulgi prorodzinnej w pełnej wysokości, na małoletnie dzieci, przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica, po rozwodzie.
Dokonywanie odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej za 2019 i 2021 rok przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie wobec małoletniego dziecka oraz wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego przez obojga rodziców wobec pełnoletniego studiującego dziecka, które uzyskało pełnoletność w trakcie 2019 r.
Nie podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na obciążeniu Spółki kosztami reklamacyjnymi I i braku obowiązku rozpoznania importu usług. Nie podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na otrzymaniu przez Spółkę kosztów reklamacyjnych i dokumentowania tej transakcji. Podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na obciążeniu kontrahentów kosztami utylizacji i udokumentowania tej transakcji
Obciążenie Państwa kosztami wykonania zastępczego stanowić będzie należność o charakterze odszkodowawczym, tj. czynność, która nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a w konsekwencji nie jesteście Państwo uprawnieni do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej nabycie usługi od wykonawcy zastępczego na podstawie art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług budowlanych świadczonych przez wykonawców zastępczych.
Uznanie należności za świadczenie usługi odbioru ścieków za czynność podlegającą opodatkowaniu dokumentowaną fakturą zwiększającą podstawę opodatkowania oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur za odbiór Osadów, do których odbioru zobowiązany był B, wystawionych przez podmiot trzeci.
Czy w związku z zawarciem ugody przed sądem powszechnym, w wyniku której dojdzie do spłaty wierzytelności z tytułu udzielonych pożyczek wraz z odsetkami od tych pożyczek na skutek przeniesienia własności urządzeń należących do Spółki, nastąpi po stronie Spółki przychód podatkowy.
Dotyczy możliwości wystawienia faktur VAT w sytuacji faktycznego niewykonania usług.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Możliwość zastosowania ulgi prorodzinnej w rozliczeniu za 2019 r. w pełnej wysokości za 12 miesięcy – na podstawie art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – przez osobę samotnie wychowującą jedno małoletnie dziecko, która uzyskała dochody z umowy o pracę opodatkowanej według skali podatkowej nieprzekraczającymi wysokości rocznego limitu 112.000 zł, określonego w art. 27 ust. 2 pkt 1
w zakresie ustalenia, czy poniesione koszty związane z wykonaniem zastępczym winny być uznane za koszty uzyskania przychodu
Czy dokonana przez Wnioskodawcę zapłata równowartości sum gwarancyjnych na rzecz gwaranta (ubezpieczyciela) mająca za zadanie pokrycie kosztów wykonawstwa zastępczego podjętego przez Zamawiającego w celu usunięcia wady systemu drenażowego świadczonego przez Spółkę na podstawie Umowy, może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 CIT? (prawidłowe)
W zakresie możliwości skorygowania zeznań podatkowych i obowiązku zapłaty odsetek przy zwrocie odliczeń w ramach tzw. ulgi prorodzinnej.
Czy Wnioskodawczyni przysługuje status matki samotnie wychowującej dziecko? A jeśli tak, to od którego roku podatkowego mogła rozliczać się jako matka samotnie wychowująca córkę? W jakiej części Wnioskodawczyni przysługuje ulga prorodzinna?
Biorąc zatem pod uwagę okoliczności przedstawione we wniosku, w szczególności fakt, że Wnioskodawczyni wykonuje władzę rodzicielską w 100% i wyłącznie zajmuje się zaspokajaniem fizycznych, zdrowotnych, intelektualnych, duchowych, kulturalno-rozrywkowych, towarzyskich i innych – stosownie do wieku i okoliczności – potrzeb dzieci, natomiast ojciec dzieci mieszka gdzie indziej i praktycznie w ogóle w
Obciążenie Wykonawcy kosztami wykonania zastępczego nie stanowi wynagrodzenia za świadczenie podlegające VAT, brak jest podstaw do udokumentowania tej czynności fakturą. W konsekwencji, Gmina będzie uprawniona do udokumentowania tej czynności przy pomocy innego niż faktura dokumentu księgowego, np. przy pomocy noty księgowej.