Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych związanych z najmem Nieruchomości, który na skutek podziału spółki zostanie wydzielony do innej Spółki, za zcp, a w konsekwencji transakcja ta podlegać będzie wyłączniu z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT wniesienia aportem do spółki jawnej składników majątkowych i niemajątkowych tworzących przedsiębiorstwo.
Obowiązki płatnika w związku z przekazaniem pracownikom upominków w formie przedpłaconych kart podarunkowych.
Ustalenia, czy Wnioskodawca może nie stosować przepisów określonych w art. 24ca ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, na podstawie art. 24ca ust. 14 pkt 6 Ustawy o CIT w sytuacji, gdy obliczony za rok podatkowy, zgodnie z art. 24ca ust. 1 i 2 Ustawy o CIT, udział łącznych dochodów wszystkich Spółek, w których A. Holding posiada przez cały rok podatkowy co najmniej 75% udziałów w kapitale
Ustalenia: - czy, dokonując kalkulacji podstawy opodatkowania Wnioskodawca uprawniony jest do pomniejszenia podstawy opodatkowania o przychody, o których mowa w art. 24ca ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. m.in. przychody osiągnięte w związku z transakcją mającą za przedmiot sprzedaż produktów refundowanych (RXR), zgodnie z art. 24ca ust. 10 ww. ustawy, - czy, na okoliczność wyłączenia
Uznanie, że wydzielenie Farmy fotowoltaicznej, będzie stanowiło transakcję przeniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa na gruncie przepisów ustawy o VAT i w konsekwencji zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT transakcja ta nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT.
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca może po zarejestrowaniu przez sąd połączenia, tj. w 2024 r. zmienić formę opodatkowania na ryczałt od dochodów spółek (tzw. CIT estoński) w oparciu o art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. a) w zw. z art. 28k ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, interpretowane w świetle art. 2a Ordynacji podatkowej.
Transakcja zbycia Projektu będzie stanowiła zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i tym samym będzie transakcją wyłączoną z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Skoro darowizna środków pieniężnych była dokonana przez ojca na rzecz wnioskodawczyni (udokumentowana przelewem) to mimo że na potwierdzeniu przelewu widnieje nazwisko wnioskodawczyni (został on dokonany przez wn. jako współwłaścicielkę konta), to darowizna ta będzie w całości zwolniona od opodatkowania PSD, ponieważ wn. wypełniła przesłanki wskazane w art. 4a.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych będących przedmiotem aportu, z uwzględnieniem opisanych, ewentualnych wyłączeń, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznania planowanej transakcji wniesienia ww. aportu do Spółki za czynność wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Skutki podatkowe zwrotnego przeniesienia prawa lub obowiązku odkupu dokonane w ramach sekurytyzacji.
Skutki podatkowe zwrotnego przeniesienia prawa lub obowiązku odkupu dokonane w ramach sekurytyzacji.
Brak zastosowania ograniczenia z art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do poszczególnych Usług IT nabywanych przez Spółki od wyspecjalizowanego w tym zakresie podmiotu powiązanego z grupy kapitałowej.
Brak zastosowania ograniczenia z art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do poszczególnych Usług IT nabywanych przez Spółki od wyspecjalizowanego w tym zakresie podmiotu powiązanego z grupy kapitałowej.
Nie mają Państwo racji, że sprzedaż Nieruchomości w ramach Transakcji będzie podlegała opodatkowaniu PCC. Transakcja będzie objęta podatkiem VAT; jako dostawa towaru. W związku z powyższym opodatkowanie tej czynności podatkiem VAT będzie skutkować wyłączeniem obowiązku podatkowego w podatku PCC na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) tej ustawy.
Nie mają Państwo racji, że sprzedaż Nieruchomości w ramach Transakcji będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem PCC. Czynność sprzedaży opisanej Nieruchomości będzie podlegała opodatkowaniu VAT, jako odpłatna dostawa towarów. W związku z powyższym opodatkowanie tej czynności podatkiem VAT będzie skutkować wyłączeniem obowiązku podatkowego w PCC na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) tej ustawy.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach, fakturach korygujących i innych dokumentach z nimi zrównanych przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Uznanie, że przekazywane w formie darowizny elementy majątku stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa i tym samym transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Czy w celu zastosowania mechanizmu bezpiecznej przystani przewidzianego w art. 11g Ustawy o CIT Wnioskodawca będzie zobowiązany do weryfikacji, czy uregulowany w art. 11g ust. 1 pkt 4 Ustawy o CIT limit 20 000 000 zł łącznego poziomu zobowiązań lub należności w trakcie roku podatkowego z tytułu kapitału pożyczek z podmiotami powiązanymi liczonego odrębnie dla udzielonych oraz zaciągniętych pożyczek
Uznanie sprzedaży składników majątkowych Sprzedającego za ZCP, i tym samym wyłączenia transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.