Interpretacje

Interpretacja
09.04.2013 Podatki

Czy w świetle zapisów art. 5 i art. 13 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, Wnioskodawczyni jest zobowiązana do prowadzenia ksiąg rachunkowych, czy mogę prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów (czyli nie stosować przepisów ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości).

Interpretacja
08.02.2013 Podatki

Czy brak we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej numeru PKD (52.29 C), pod którym wykonywana jest faktyczna działalność, wyłącza powyższą działalność z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?

Interpretacja
21.03.2012 Podatki

Czy brak we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej numeru PKD 52.29 C, pod którym wykonywana jest faktyczna działalność, wyłącza działalność z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?

Interpretacja
26.05.2011 Podatki

w zakresie skutków podatkowych refakturowania opłat za media, w przypadku wynajmu nieruchomości prowadzonego w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej

Interpretacja
20.05.2011 Podatki

Czy w świetle treści art. 5 i art. 13 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej Wnioskodawca zobowiązany jest do prowadzenia ksiąg handlowych, czy może prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów (może nie stosować przepisów ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości?

Interpretacja
23.11.2010 Podatki

Czy (pomimo bycia osobą zagraniczną) w celu ustalenia zobowiązań podatkowych związanych z prowadzoną w Polsce działalnością gospodarczą Wnioskodawca może prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów?

Interpretacja
29.04.2010 Podatki

w zakresie skutków podatkowych refakturowania opłat za media, w przypadku prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie wynajmu nieruchomości

Interpretacja
17.07.2007 Podatki

Czy w sytuacji gdy podatnik nie jest przedsiębiorcą w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, ma prawo traktować dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych wykonywane na podstawie umowy zlecenia usługi prawne jako działalność gospodarczą i korzystać z liniowej formy opodatkowania?

Interpretacja
25.04.2007 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym ma zastosowanie przepis art. 5b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wyłączający z pozarolniczej działalności gospodarczej świadczone przez Stronę usługi ?

Interpretacja
18.05.2006 Podatki

Czy istnieje możliwość prowadzenia wspólnej działalności gospodarczej przez obojga małżonków, jako osobnych przedsiębiorców, bez zawierania umowy spółki cywilnej, którzy rozliczają podatek dochodowy po połowie ?

Interpretacja
13.03.2006 Podatki

Czy odrębne wpisy małżonków do ewidencji działalności gospodarczej spowodują konsekwencje podatkowe w zakresie rozliczania podatku od towarów i usług, w sytuacji gdy małżonkowie nadal wspólnie prowadzić będą dotychczasową działalność gospodarczą, nie zawierając jednak umowy spółki cywilnej?

Interpretacja
09.03.2006 Podatki

Czy po 1 stycznia 2006r. małżonkowie prowadzący wspólnie działalność gospodarczą mogą zachować dotychczasowy sposób rozliczania dochodów osiąganych z tego przedsiębiorstwa (tzn. obliczać i deklarować podatek dochodowy od osób fizycznych u każdego z małżonków od połowy dochodu osiąganego z prowadzenia tego przedsiębiorstwa), jeżeli nadal będą prowadzić je wspólnie, bez zmiany formy prawnej ? PB I-2/

Interpretacja
07.03.2006 Podatki

Czy w sytuacji, gdy po dokonaniu zmiany w ewidencji działalności gospodarczej dotychczasowego wpisu na imię obojga małżonków na dwa odrębne wpisy i prowadzeniu nadal działalności gospodarczej bez zawiązywania spółki cywilnej można, jak dotychczas, prowadzić jedną podatkową księgę przychodów i rozchodów i rozliczać się z podatku dochodowego proporcjonalnie (po 50%), składając deklarację na zaliczkę

Interpretacja
14.02.2006 Podatki

CZY POSIADAJĄC ODRĘBNE WPISY DO EWIDENCJI DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ MUSIMY PROWADZIĆ FIRMĘ W FORMIE SPÓŁKI CYWILNEJ CZY DWÓCH ODRĘBNYCH FIRM.

Interpretacja
06.02.2006 Podatki

Czy małżonkowie prowadzący wspólnie działalność gospodarczą mogą po 1 stycznia 2006r. zachować dotychczasowy sposób rozliczania dochodów osiąganych z tego przedsiębiorstwa (tzn. obliczać i deklarować podatek dochodowy od osób fizycznych u każdego z małżonków od połowy dochodu osiąganego z prowadzenia tego przedsiębiorstwa), jeżeli nadal będą prowadzić je wspólnie, bez zmiany formy prawnej ?" PBI-2/

Interpretacja
07.11.2005 Podatki

Jakie są skutki prawne w podatku od towarów i usług w sytuacji uzyskania przez jednego z małżonków odrębnego wpisu w ewidencji działalności gospodarczej w przypadku posiadania przez nich uprzednio wspólnego wpisu w tej ewidencji.

Interpretacja
31.10.2005 Podatki

Podatnik zwrócił się z pytaniem czy po dokonaniu odrębnych wpisów do ewidencji działalności gospodarczej może być ona prowadzona dalej na dotychczasowych zasadach mimo braku zmiany w formie organizacyjnej prowadzonej działalności gospodarczej ?

Interpretacja
24.10.2005 Podatki

dotyczy formy prowadzenia wspólnej działalności gospodarczej przez małżonków na podstawie odrębnych wpisów do ewidencji działalności gospodarczej, po dokonaniu zmiany wspólnego wpisu oraz sposobu opodatkowania podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych dochodów z tego tytułu

Interpretacja
19.10.2005 Podatki

Jakie są konsekwencje w rozliczaniu podatku od towarów i usług, spowodowanych zmianą we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wymuszoną przepisami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej?

Interpretacja
10.09.2005 Podatki

Sposób zgłoszenia rejestracyjnego małżonków prowadzących wspólnie działalność gospodarczą, bez zawartej umowy spółki.

Interpretacja
15.07.2005 Podatki

dot. prawidłowości prowadzenia działalności i rozliczania zryczałtowanego podatku dochodowego przy posiadaniu przez małżonków odrębnych wpisów do ewidencji działalności gospodarczej.

Interpretacja
30.06.2005 Podatki

Jakie skutki podatkowe spowoduje zastąpienie jednego wpisu do ewidencji działalności gospodarczej firmy małżeńskiej dwoma odrębnymi wpisami małżonków ?

Poprzednia Następna