Zwolnienie z obowiązku oznaczania znakami akcyzy napojów alkoholowych przemieszczanych między składami podatkowymi poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy
W zakresie zastosowania 0% stawki podatku dla dostawy towarów do wolnego obszaru celnego oraz korekty podatku należnego w deklaracji.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dostawy towaru do wolnego obszaru celnego oraz dokumentacji uprawniającej do jej zastosowania i wykazania tej transakcji w deklaracji VAT-7.
Stawka podatku w wysokości 0% dla dostaw towarów do wolnych obszarów celnych.
Wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stałego stawki dla wewnątrzwspólnotowej dostawy oraz dla eksportu ropy naftowej.
1. Czy dostawa towarów o statusie celnym wspólnotowy do wolnego obszaru celnego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 0%?2. Czy dostawa towarów o statusie celnym niewspólnotowy" do wolnego obszaru celnego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 0%?3. Czy dla zastosowanie stawki 0% dla dostaw do WOC zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 22 lit. b znaczenie ma,
W zakresie ustalenia miejsca świadczenia dla usług składowania towarów na terenie wolnego obszaru celnego, obowiązku rejestracji Spółki jako podatnika VAT w Polsce oraz obowiązku rozliczenia przez Spółkę podatku od towarów i usług z tytułu tej transakcji.
w zakresie zastosowania dla dostawy towarów stawki 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 22 lit. b ustawy.
Czy Spółka posiadając komunikat IE-599 może zakwalifikować sprzedaż towarów w sklepie wolnocłowym, podróżnym opuszczającym terytorium UE jako eksport towarów oraz zastosować do niej stawkę VAT 0%?
stawka podatku na towary dostarczane do sklepu znajdującego się w strefie składu wolnocłowego
Zakres opodatkowania dostaw samochodów dokonywanych w wolnym obszarze celnym na rzecz spółki - podatnika podatku od towarów i usług, która będzie je sprzedawać kontrahentowi spoza Unii Europejskiej i możliwość zastosowania do nich stawki 0%.
Czy Wnioskodawca ma prawo do zastosowania stawki podatku w wysokości 0%.
zwolnienie od akcyzy uregulowane w § 19 rozporządzenia, mimo, że realizowane jest przez zwrot akcyzy pozostaje bez związku z uprawnieniem do zwrotu akcyzy, o którym mowa w art. 82 ust. 2 ustawy. W związku z powyższym wnioski o zwrot podatku akcyzowego winny być składane do naczelnika urzędu celnego właściwego ze względu na adres siedziby Wnioskodawcy.
Dotyczy prawa do podatku w zakresie stawki 0% dla dostawy towaru do wolnego obszaru celnego.
Czy można sprzedawać wyroby akcyzowe bez znaków akcyzy klientom - pasażerom odlatującym do innego portu lotniczego w kraju, tak jak sprzedaje je klientom - pasażerom odlatującym do innego kraju członka UE?
Czy dokonany zakup stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów za wynagrodzeniem w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) w związku z przemieszczeniem zaimportowanych towarów przez nabywcę?
Czy Wnioskodawca może dokonywać nabycia wewnątrzwspólnotowego przedmiotowej wódki z Danii do składu podatkowego w procedurze zawieszenia poboru akcyzy, a następnie dokonywać jej sprzedaży do sklepów wolnocłowych (zarejestrowanych handlowców), do składów podatkowych na terenie kraju oraz do składów podatkowych mieszczących się na terytorium innych krajów UE bez konieczności oznaczania wyrobów znakami
Czy istnieje możliwość wykonania opisanej usługi w procedurze zawieszenia poboru akcyzy? Jakie zabezpieczenie powinien posiadać skład wolnocłowy w celu wykonania usługi?
Czy do sprzedaży produkowanych przez Podatnika wyrobów alkoholowych w sklepie usytuowanym na terenie wolnego obszaru celnego będą miały zastosowanie przepisy ustawy o podatku od towarów i usług wprowadzające stawkę podatku w wysokości 0% lub zwolnienie od podatku?
Podatnik zapytuje czy ma prawo zastosować stawkę podatku VAT w wysokości 0% dokonując dostawy towarów na terenie wolego obszaru celnego.
Opodatkowanie dostaw dokonanych w Wolnym Obszarze Celnym a dotyczących towarów wprowadzanych tam z terenu Unii i po rozszerzeniu oraz krajów trzecich przed dniem 1 maja 2004 r. tj. przed wejściem w życie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Strona zwróciła się o potwierdzenie prawidłowości jej stanowiska w zakresie stosowania stawki podatku od towarów i usług w wysokości 0 % przy dostawie towaru do wolnego obszaru celnego. Jak wynika z przedstawionego opisu, towar zakupiony jest na terytorium Polski lub innego kraju UE i dostarczany do wolnego obszaru celnego w celu eksportu poza obszar celny Wspólnoty. Zdaniem Strony dostawa towaru do