Skorygowanie ewidencji, deklaracji oraz informacji podsumowujących w związku z wewnątrzwspólnotowymi transakcjami trójstronnymi, w okresach, gdy zostały wystawione faktury przez prawidłowego sprzedawcę.
Uznanie opisanej transakcji za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną i obowiązek rozliczenia - jako ostatniego w kolejności podatnika VAT - dokonanej dostawy towarów przez drugiego w kolejności podatnika VAT.
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną rozliczaną z zastosowaniem procedury uproszczonej oraz jej dokumentowanie w ewidencji, deklaracji oraz w informacji podsumowującej.
Opodatkowanie transakcji trójstronnej wg procedury uproszczonej oraz jej dokumentowanie w pliku JPK i informacji podsumowującej.
posiadane przez Spółkę dokumenty stanowią dowody uprawniające Spółkę do zastosowania stawki VAT 0% do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów
Prawo Spółki do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów; brak obowiązku wykazania transakcji w deklaracji VAT-UE jako transakcji trójstronnej.
uznania Spółki w opisanych we wniosku transakcjach za pierwszy podmiot w wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, który powinien wykazywać WDT i nie powinien stosować w JPK_V7 specjalnego oznaczenia „TT-WNT”
Określenia, czy wykonane czynności (usługi) z powierzonego materiału, w ujęciu wartościowym stanowiącym mniej niż 50% w stosunku do materiałów własnych, stanowią WDT, określenia, czy wykonane czynności (usługi) z powierzonego materiału, w ujęciu wartościowym stanowiącym więcej niż 50% w stosunku do materiałów własnych, stanowią świadczenie usług niepodlegające opodatkowaniu w Polsce oraz określenia
Braku możliwości rozpoznania transakcji nabycia towarów od firmy z Czech w przypadku dokonania importu na terenie Niemiec jako transakcji trójstronnej uproszczonej oraz braku obowiązku rozliczenia podatku VAT i wykazania jej w deklaracji JPK_V7M, braku obowiązku rozliczenia podatku VAT od sprzedaży towarów do firmy z Francji w przypadku dokonania importu na terenie Niemiec i wykazania jej w deklaracji
Dostawa towarów realizowana przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki Matki jest/będzie dostawą krajową.
prawo do rozliczenia dokonywanej transakcji jako wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, do której ma zastosowanie procedura uproszczona
Rozpoznanie i opodatkowania dostaw w ramach transakcji łańcuchowej w tym transakcji trójstronnych
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, o której moa w art. 135 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT
Czy mając na względzie fakt, że Wnioskodawca posiada numer identyfikacyjny dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych w Polsce opisane w niniejszym wniosku transakcje mogą być rozliczane przy zastosowaniu procedury uproszczonej przewidzianej w przepisie art. 135 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT, jeśli Wnioskodawca będzie w tych transakcjach posługiwał się numerem identyfikacyjnym nadanym mu dla celów VAT
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów do Kontrahenta w Hiszpanii, który nie był na dzień dokonania dostawy zarejestrowanym podatnikiem podatku od wartości dodanej zidentyfikowanym na potrzeby dokonywania transakcji wewnątrzwspólnotowych.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w przypadku potwierdzenia ważności numeru identyfikacyjnego kontrahenta przez Biuro Wymiany Informacji o VAT.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w przypadku potwierdzenia ważności numeru identyfikacyjnego kontrahenta przez Biuro Wymiany Informacji o VAT.
Rozpoznanie transakcji jako dostawy towarów w ramach wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, do której ma zastosowanie procedura uproszczona.
Wewnątrzwspólnotowa transakcja trójstronna, do której ma zastosowanie procedura uproszczona.