Elementem przesądzającym o uznaniu danego pojazdu za środek transportu jest jego przeznaczenie, którym jest przewóz osób lub rzeczy z miejsca na miejsce. W przypadku wózków widłowych ten warunek jest spełniony. Jest to bowiem pojazd mechaniczny o napędzie silnikowym, przystosowany do załadunku, rozładunku i przewozu materiałów - czasami o znacznej masie - w transporcie, co do zasady, bliskim. Zatem
Ustalenie, czy usługi szkoleniowe prowadzenia kursów obsługi i/lub konserwacji urządzeń technicznych, przy obsłudze i konserwacji, do których wymagane jest/będzie posiadanie kwalifikacji potwierdzonych zaświadczeniem kwalifikacyjnym mogą/będą mogły korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Uznanie wyodrębnionych w oddzielnych pozycjach na fakturach sprzedażowych części będących materiałem eksploatacyjnym, transportu i zużytego paliwa jako świadczenie kompleksowe z usługami serwisowania i usługami wynajmu wózków widłowych oraz braku obowiązku oznaczania tych elementów składowych w ewidencji JPK_VAT kodami odpowiednio „07”, „13” oraz „02”.
zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 updop dochodu osiąganego z tytułu sprzedaży Wózków widłowych poddanych uprzednio czynnościom naprawy/regeneracji i ulepszenia przez Wnioskodawcę
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku na wynajem sprzętu spawalniczego i wózka jezdniowego oraz odliczenia pełnej kwoty podatku od ich zakupu.
Czy wartość refundacji stanowi zwrot wydatków poniesionych na nabycie wózków i od tej części ich wartości (która w ten sposób została zwrócona) odpisy z tytułu zużycia środka trwałego nie są kosztem uzyskania przychodu stosownie do art. 16 ust. 1 pkt 48 updop?
Stawka podatku VAT przy sprzedaży wyrobu medycznego o nazwie wózek-transporter schodowy dla osób niepełnosprawnych
Czy zakup środków trwałych stanowiących środki transportu opisanych w rodzajach 762 i 763 Klasyfikacji Środków Trwałych przez podatnika, będącego przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą w sektorze transportu, o którym mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 listopada 2006 r. (Dz. U. Nr 215, poz. 1581, z późn. zm.) w sytuacji gdy ww. środki trwałe stanowią de facto element
Czy w przypadku, w którym wnioskodawca nie byłby zarejestrowany w Niemczech i na Litwie jako podatnik tamtejszych podatków od wartości dodanej, przemieszczenie do Polski odprawionych tam towarów byłoby traktowane jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?
Stawka podatku od towarów i usług na wózki gąsienicowe przeznaczone do przemieszczania sie osób niepełnosprawnych po schodch z napędem elektrycznym o symbolu PKWiU 35.43.11
Jak ma wygladać ewidencja i rozliczenie podatku VAT w sytuacji, gdy wnioskodawca nabywa paliwa silnikowe i olej napędowy wykorzystywany do napędu samochodów osobowych oraz wózków widłowych?.
Wniosek podatnika dotyczy stawki podatku od towarów i usług dla odpłatnej dostawy transportera schodowego Scalamobil IQ (S30), tj. urządzenia ułatwiającego pokonanie schodów osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.
Spółka ma wątpliwości dotyczące stosowania 7% stawki podatku od towarów i usług przy sprzedaży części do wózków inwalidzkich.
Czy Podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu oleju napędowego oraz gazu wykorzystywanego do napędu wózków widłowych.
Czy obowiązkowi rejestracji, zgodnie z art. 154 ustawy o podatku od towarów i usług, podlegały wózki widłowe?