Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z nabyciem od Gminy, w ramach umowy zamiany, gruntów przeznaczonych dla celów gospodarki leśnej, przy zastosowaniu sposobu określania proporcji w rozumieniu art. 86 ust. 2a ustawy o VAT, tj. prewspółczynnikiem
Dotyczy ustalenia, czy wydatki poniesione w związku z realizacją zadań wynikających z ustawy o obronie ojczyzny, związanych z wykonywaniem czynności na rzecz osób objętych przydziałem organizacyjno-mobilizacyjnym - swoich pracowników, jak i osób, które nie są pracownikami Wnioskodawcy, w szczególności zwrot wydatków na dojazdy, utracone zarobki, organizacja szkoleń w zakresie obronności, Wnioskodawca
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy organizacji przez Schronisko wypoczynku dla dzieci i młodzieży ze szkół niepublicznych
Wnioskodawcy przysługuje prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji inwestycji objętych Projektem, w części tego Projektu realizowanej przez Nadleśnictwo, w oparciu o przepis art. 86 ust. 2a ustawy, tj. o podatek naliczony obliczony „prewspółczynnikiem”.
W zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu opłaty ostrożnościowej.
Zwolnienie przedmiotowe - możliwość skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku ze sprzedażą na rzecz kopalni udziału w nieruchomości.
Zwolnienie przedmiotowe - możliwość skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku ze sprzedażą na rzecz kopalni udziału w nieruchomości.
Rozszerzenie ustawowej wspólności majątkowej nie stanowi nabycia nieruchomości w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w związku z zamiarem odpłatnego zbycia, które nie nastąpi w wykonaniu działalności gospodarczej, nieruchomości (dz. ew. 508/2 i dz. ew. 314) zwróconej Wnioskodawczyni w trybie art. 136 ust. 3 u.g.n. na podstawie ostatecznej decyzji Starosty z dnia 19 lutego 2015r. - przed upływem 5 lat od dnia stwierdzenia ostateczności przedmiotowej decyzji zwrotowej - Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zapłaty
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego, oraz określenia momentu zaliczenia ww. odpisu do kosztów uzyskania przychodów.
Czy na podstawie art. 11 ust. 1 w zw. z art. 11 ust. 5 ustawy o SPW, ponoszone przez Spółkę wydatki kwalifikowane są potrącane od przychodu w momencie faktycznego poniesienia danego wydatku, niezależnie od faktu otrzymania od kontrahenta faktury VAT?
Rozliczenie podatku naliczonego zgodnie z art. 86 ust. 2A przepisy od 1 stycznia 2016 r.
Opodatkowanie dochodów patrona z tytułu przygotowania aplikantów radcowskich.
rozliczenie podatku naliczonego zgodnie z art. 86 ust. 2A przepisy od 1 stycznia 2016 r.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalania różnic kursowych na podstawie przepisów o rachunkowości per saldo oraz uznania ustalonej nadwyżki różnic kursowych za koszt wspólny i przychód wspólny.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych.
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych likwidacji spółki osobowej.
1. Czy, mając na uwadze przepisy Nowelizacji, z chwilą objęcia przez Wnioskodawcę akcji Spółki w zamian za wniesiony do Spółki wkład niepieniężny, Wnioskodawca stanie się akcjonariuszem w spółce będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych?2. Czy po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód w związku z wniesieniem przez Wnioskodawcę do Spółki wkładu niepieniężnego w innej postaci niż
Czy, mając na uwadze autonomiczność tzw. metody bilansowej ustalania różnic kursowych względem przepisów podatkowych, możliwe jest wykazanie różnic kursowych Spółki w wyniku podatkowym jedynie poprzez ujęcie w tym wyniku nadwyżki ujemnych lub dodatnich różnic kursowych danego okresu ujętej w księgach rachunkowych (tzw. ujęcie różnic per saldo)?
Czy od wypłaconego w listopadzie bieżącego roku wynagrodzenia oraz od wynagrodzeń za pracę otrzymanych w przyszłości, Wnioskodawca winien odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy samodzielnie tj. bez pośrednictwa płatnika zgodnie z art. 44 ust 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy przy wyliczaniu zaliczki na podatek od wynagrodzenia za pracę zgodnie z art. 44 ust 1a i 3a ustawy o
Czy powstanie obowiązek podatkowy na gruncie ustawy o podatku od spadków i darowizn z tytułu nieodpłatnego zniesienia współwłasności i ustanowienia odrębnej własności poprzez ustanowienie odrębnej własności lokalu przy założeniu, że wartość rynkowa nabytego udziału wynoszącego 1/6 części w działce gruntu nr 1/12, jak i wartość powstałego w wyniku ustanowienia odrębnej własności i zniesienia współwłasności
Czy zawiązana przez Gminę Spółka kapitałowa będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu odpisy amortyzacyjne od środków trwałych przekazanych przez Zakład Budżetowy do Gminy jeszcze przed przekształceniem tego Zakładu w Spółkę i tym samym wyłączonych z ewidencji środków trwałych Zakładu, a które w przyszłości zostaną wniesione jako aport do Spółki?