Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla świadczonych usług organizacji wyścigów sportowych z udziałem gołębi oraz związanych z tym czynności.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy, świadczonych usług organizacji zawodów sportowych, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy, świadczonych usług organizacji wydarzeń sportowych, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT wobec organizowanych zawodów jeździeckich, imprez jeździeckich, nauki jazdy konnej oraz udostępniania w związku z nią koni i infrastruktury do nauki, brak możliwości zastosowania ww. zwolnienia dla usługi wynajmowania infrastruktury wraz z niezbędnym sprzętem oraz możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
Usługa polegającej na prowadzeniu zajęć sportowych korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy. Natomiast Usługa polegająca na udostępnieniu obiektów sportowych nie może korzystać z ww. zwolnienia od podatku VAT.
Czy ww. wydatki ponoszone na zakup dla pracowników Wnioskodawcy zajęć z: a) jogi, b) „pole dance”, c) „stretchingu”, d) tenisa, tj. głównie opłacenie instruktorów oraz wynajem kortu, ewentualnie pomieszczenia w siedzibie Spółki - mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP jako tzw. koszty pośrednie?
Czy wynajem Sali gimnastycznej znajdującej się na terenie Zespołu Szkół do celów rekreacyjno- sportowych, w tym do gry w tenisa ziemnego, będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem VAT według 8% stawki VAT?
Czy w przedmiotowej sytuacji prawnej i statutowej Wnioskodawca powinien naliczyć od korzystających z wynajęcia hali widowiskowo-sportowej na cele sportowe (zajęcia sportowe treningi, zawody, zajęcia sportowo-rekreacyjne) stawki podatku VAT zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług w wysokości 23%, czy też tego typu usługi korzystają ze stawki obniżonej w rozumieniu art. 41 ust. 2
W zakresie zwolnienia z podatku VAT świadczonych usług organizowania dla dzieci i młodzieży półkolonii i obozów sportowych.
opodatkowanie wpisowego pobieranego od uczestników zawodów oraz opodatkowanie usług sportowo-rekreacyjnych świadczonych przez zakład budżetowy na zlecenie Miasta lub innych instytucji
kwota wpisowego wnoszona przez uczestników biegów będzie zwolniona od podatku
w zakresie sprzedaży usług fitness klubu w postaci jednorazowych wejść i karnetów uprawniających do wstępu i do korzystania z pomieszczeń i urządzeń fitness oraz z treningu personalnego
Do usługi kompleksowej (basen + sauna) Wnioskodawca stosować będzie stawkę 8% VAT (zaklasyfikowane wg PKWiU 93.11.10.0), natomiast do pozostałych związanych z poprawą kondycji fizycznej oferowanych usług w obiektach tj. aquafitness, sauna (PKWiU 96.04.11.0) stosować się będzie stawkę 23%VAT. Do usług związanych z działalnością obiektów sportowych, tj. wejście na basen, kurs nauk pływania prowadzone
opodatkowanie czynności wynajmu hali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe, wynajmu pomieszczeń szkolnych oraz usług gastronomicznych
Czy opłaty za pobyt w Ośrodku Szkoleniowym w Górach oraz sezonowych obozowiskach Parku Narodowego są zwolnione z podatku od towarów i usług?