Ustalenie, czy Spółka nie jest zobowiązana do pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od wynagrodzenia wypłacanego z tytułu nabywanych polis ubezpieczeniowych.
Czy usługi ubezpieczeniowe nabywane od podmiotów będących nierezydentami, podlegają w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, oraz czy w związku z dokonywaniem na rzecz nierezydentów płatności za ww. usługi, ciążą na Wnioskodawcy obowiązki płatnika?
Czy usługi ubezpieczeniowe nabywane od podmiotów będących nierezydentami, podlegają w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, oraz czy w związku z dokonywaniem na rzecz nierezydentów płatności za ww. usługi, ciążą na Wnioskodawcy obowiązki płatnika?
Usługi ubezpieczeniowe nie stanowią usług wymienionych w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT. Tym samym, na Wnioskodawcy nie będą ciążyły obowiązki płatnika, o których mowa w art. 26 ust. 1 ustawy o CIT w związku z ww. płatnościami.
Ustalenie czy od wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług ubezpieczeniowych uzyskiwanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez X. Wnioskodawca powinien pobrać podatek w formie ryczałtu (art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). Jeżeli, Wnioskodawca powinien pobrać podatek w formie ryczałtu (art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), a X.
Szef KAS potwierdził, że podatnik prowadzący działalność w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego może zaliczyć do kosztów podatkowych wydatek poniesiony na zakup aparatów słuchowych. Tym samym Szef KAS za nieprawidłowe uznał stanowisko Dyrektora KIS, który odmówił podatnikowi takiego prawa.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - przychody ze świadczenia usług ubezpieczeniowych z zatrudnieniem osób.
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na rzecz Zagranicznych Ubezpieczycieli z tytułu Polis ubezpieczeniowych (zarówno w okolicznościach kiedy płatność dokonywana jest przez Spółkę bezpośrednio na rzecz Zagranicznego Ubezpieczyciela, jak i w okolicznościach dokonywania płatności za daną Polisę ubezpieczeniową za pośrednictwem Pośredników Ubezpieczeniowych lub GGD DE) stanowią zapłatę za świadczenia
w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z VAT dla usług wykonywanych w ramach akcji sprzedażowej
Możliwość dokumentowania rozliczeń dokonywanych z Bankiem, jako liderem Konsorcjum, za pomocą dokumentów księgowych innych niż faktury.
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na rzecz Zagranicznych Ubezpieczycieli z tytułu Polis ubezpieczeniowych (zarówno w okolicznościach kiedy płatność dokonywana jest przez Spółkę bezpośrednio na rzecz Zagranicznego Ubezpieczyciela, jak i w okolicznościach dokonywania płatności za daną Polisę ubezpieczeniową za pośrednictwem Pośredników Ubezpieczeniowych lub GGD DE) stanowią zapłatę za świadczenia, o
czy wynagrodzenie z tytułu udostępnienia licencji na oprogramowanie, licencji dotyczących technologii produkcji oraz z tytułu wskazanych we wniosku usług podlega ograniczeniom w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 ustawy o CIT: - w części dotyczącej licencji na oprogramowanie i technologię oraz usług ubezpieczeniowych jest nieprawidłowe, - w części dotyczącej usług
Uwzględniania przy kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy obrotu z tytułu odsprzedaży usług ubezpieczeniowych oraz kwot z tytułu zapewnianych pracownikom nieodpłatnie usług ubezpieczenia na życie.
Nie sposób uznać, że mamy do czynienia z elementem usługi wymienionej w art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, gdyż w przeciwnym przypadku trzeba byłoby stwierdzić, że wszystkie świadczone usługi korzystają ze zwolnienia z art. 43 ust. 13 ustawy, jako te, które w taki czy inny sposób przyczyniają się do prawidłowego świadczenia usług ubezpieczeniowych na rzecz klientów. Takie rozumienie art. 43 ust. 13 ustawy
w zakresie kwalifikacji, momentu oraz sposobu rozliczenia kosztów uzyskania przychodów związanych z realizacją kontraktów budowlanych (stan faktyczny)
Określenie wysokości przychodu z tytułu świadczenia usług pośrednictwa ubezpieczeniowego.
W zakresie wyłączenia kosztów ubezpieczenia z obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 6 ustawy w związku z kalkulacją współczynnika.
W zakresie likwidacji szkód wykonywanych na rzecz zakładów ubezpieczeniowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla czynności polegających na likwidacji szkód.
Świadczone przez Wnioskodawcę na rzecz zakładów ubezpieczeniowych usługi wyceny i likwidacji szkód majątkowych, od dnia 1 stycznia 2011 r. korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 13 w związku z art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy
skutki podatkowoprawne umowy grupowego ubezpieczenia zawartej przez Spółkę we własnym imieniu na cudzy rachunek w związku z roszczeniem o zapłatę i naliczeniem na fakturze składki za ubezpieczenie Spółka nie powinna rozpoznawać przychodu do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych (pytanie Nr 4)
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca powinien zawarte umowy dokumentować dodatkowo fakturami VAT, zgodnie z postanowieniami art. 106 ust. 1 i 2 ustawy o podatku od towarów i usług oraz ujmować je w deklaracji VAT-7 w miesiącu, w którym dokonano sprzedaży usługi?