Ustalenie miejsca opodatkowania szkoleń na podstawie art. 28g ust. 1 ustawy.
Ustalenie, czy usługi szkoleniowe prowadzenia kursów obsługi i/lub konserwacji urządzeń technicznych, przy obsłudze i konserwacji, do których wymagane jest/będzie posiadanie kwalifikacji potwierdzonych zaświadczeniem kwalifikacyjnym mogą/będą mogły korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Uznanie otrzymywanych od Gminy środków finansowych na pokrycie wydatków związanych z realizacją czynności wykonywanych przez Państwa w ramach branżowego centrum umiejętności za podstawę opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy. Obowiązek dokumentowania czynności realizowanych w ramach branżowego centrum umiejętności, fakturami wystawionymi na rzecz Gminy. Zwolnienie z opodatkowania podatkiem
Zwolnienie od podatku świadczonych usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a-c ustawy o podatku od towarów i usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego zgodnie z art. 86 ust. 2a i art. 90 ustawy.
Uznanie za usługę kompleksową usługi szkoleniowej wraz z usługą wyżywienia uczestników szkolenia oraz zwolnienie od podatku VAT ww. usługi kompleksowej.
1. Zastosowanie 8,5% stawki do świadczenia usług w zakresie edukacji nie jest uzależnione od tego, czy usługi te są wykonywane (czy też nie) w ramach wolnego zawodu. 2. Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWIU PKWIU 85.59.19.0 (usługi w zakresie pozaszkolnych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Czy przychody, które Wnioskodawca uzyska ze świadczenia usług szkoleniowych powinny zostać opodatkowane według stawki 8,5%?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej i opłaty rocznej za pakiet usług
Uznanie zwrotu kosztów organizacji konkursu gitarowego jako wynagrodzenie za czynność podlegającą przepisom ustawy o podatku od towarów i usług; zastosowanie zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy, dla ww. czynności.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c usługi polegającej na zorganizowaniu wyjazdu motywacyjno-doradczego zrealizowanej w ramach projektu.
Czy koszty wskazanych we wniosku usług ponoszonych na rzecz podmiotów powiązanych podlegają ograniczeniom w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów, określonemu w art. 15e updop: - ustalenia czy w stosunku do Wnioskodawcy będącego m.in. wspólnikiem Spółek Osobowych znajdzie zastosowanie art. 15e ust. 1 - usług produkcyjnych, - usług wsparcia sprzedaży produktów, - obsługi innych podmiotów, - usług
W zakresie opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług w ramach umów o współpracy z wyższą uczelnią
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczonych usług pośrednictwa, stawki podatku oraz zwolnienia od podatku mających zastosowanie do tych usług.
Zwolnienie od podatku praktyk zawodowych dla rzeczoznawców majątkowych w myśl art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT.
Stawki podatku VAT dla opłat wpisowych i semestralnych oraz dla usług nauki języków obcych, zajęć tanecznych i zajęć komputerowych, ćwiczeń ogólnousprawniających, aerobiku i aqua-aerobiku oraz jogi.
opodatkowanie świadczonych przez Wnioskodawcę usług wyżywienia i zakwaterowania w związku z prowadzeniem szkoleń zwolnionych od podatku VAT
Podleganie opodatkowaniu usług kształcenia prowadzonych przez Spółkę na rzecz pracowników oraz obowiązek uwzględniania ich przy wyliczaniu wartości współczynnika struktury sprzedaży.
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca opodatkowania usług szkolenia pracowników podatnika belgijskiego.
usługi szkoleniowe polegające na organizacji Zjazdu wraz z usługami noclegowymi, wyżywienia i udostępniania materiałów szkoleniowych, świadczone przez Wnioskodawcę na rzecz jednostek sektora finansów publicznych i finansowane przez te podmioty w całości ze środków publicznych, będą korzystały ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o VAT.
1) Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych prawidłowym jest w miesiącu otrzymania dotacji jednorazowe obliczenie (korekta) i wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów wartości zrealizowanych do czasu wpływu dotacji odpisów amortyzacyjnych w takiej wysokości w jakiej proporcji pozostaje kwota otrzymanej dotacji do wartości początkowej środków trwałych /