Opodatkowanie transakcji zbycia walut wirtualnych (...) oraz brak uznania transakcji zbycia walut wirtualnych (...) za transakcje pomocnicze w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy.
Brak wliczenia do obrotu przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży Budynku.
Uznanie transakcji wymiany walut za świadczenie usług zwolnionych oraz w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia ww. usług; nieuznanie transakcji wymiany walut za transakcje pomocnicze w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy oraz możliwości nieuwzględniania tych transakcji przy kalkulacji tzw. proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
Rozdzielenie przychodów podlegających opodatkowaniu ryczałtem o różnych stawkach, na te osiągane jako Agent Ubezpieczeniowy (wolny zawód – 17%) i na te osiągane jako Osoba Fizyczna Wykonująca Czynności Agencyjne (OFWCA – 15%).
zwolnienie z VAT czynności polegającej na świadczeniu usług za wynagrodzeniem podejmowanych przez Spółkę w ramach Umowy polegającej na zabezpieczeniu ceny energii elektrycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 39 ustawy, ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu czynności wykonywanych przez Spółkę w ramach Umowy, wliczenie obrotu z tytułu wykonywania przez Spółkę czynności zabezpieczenia ceny energii
brak rozpoznania świadczenia kompleksowego w postaci dostawy towarów z montażem
Brak zwolnienia od podatku czynności wynajmu pomieszczeń przez Zespół Szkół Informatycznych innej szkole niepublicznej.
Wskazanie, czy sprzedaż przez Wnioskodawcę przejazdów w oparciu o system internetowy X powinna być opodatkowana stawką VAT w wysokości 8%.
Usługi udzielania pożyczek na rzecz podmiotów powiązanych są pomocniczymi transakcjami finansowymi, a zatem zgodnie z art. 90 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług należy je wliczać do obrotu służącego do wyliczenia proporcji ustalanej na podstawie art. 90 ust. 3 ustawy.
Prawo do zastosowania stawki 0% dla dostawy oprzyrządowania na rzecz kontrahenta.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy powiat, wykonując zadania publiczne z zakresu wspierania rodziny, wychowania i edukacji publicznej, których usługami pomocniczymi są usługi wyżywienia i zakwaterowania w MOW, będzie podatnikiem podatku VAT oraz czy czynności te nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT oraz w zakresie ustalenia, czy powiat, wykonując zadania publiczne z zakresu
Czy usługi świadczone przez S. na rzecz spółki z o.o., będące częścią kursu specjalistycznego dla pielęgniarek i położnych, są zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT?
Opodatkowanie usługi udzielenia pożyczki/pożyczek oraz obowiązek uwzględnienia w proporcji sprzedaży obrotu z tytułu udzielenia pożyczki/pożyczek.
opodatkowanie świadczonych przez Wnioskodawcę usług wyżywienia i zakwaterowania w związku z prowadzeniem szkoleń zwolnionych od podatku VAT
Zidentyfikowanie transakcji jako usługa czy dostawa towarów. Rozpoznanie kompleksowości świadczenia usług. Opodatkowanie jako WDT.
usługi szkoleniowe polegające na organizacji Zjazdu wraz z usługami noclegowymi, wyżywienia i udostępniania materiałów szkoleniowych, świadczone przez Wnioskodawcę na rzecz jednostek sektora finansów publicznych i finansowane przez te podmioty w całości ze środków publicznych, będą korzystały ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o VAT.
W zakresie likwidacji szkód wykonywanych na rzecz zakładów ubezpieczeniowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla czynności polegających na likwidacji szkód.
Czy wskazane we wniosku usługi świadczone na rzecz ubezpieczycieli będą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 lub na podstawie art. 43 ust. 13 w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy o VAT?
Opodatkowanie usługi kompleksowej, oddzielne opodatkowanie poszczególnych usług nie stanowiących elementów usługi kompleksowej, prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie usługi cateringowej i prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie usługi gastronomicznej oraz usługi zakwaterowania.
Czy Wnioskodawca posiadający aktualny wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych sprzedający swoim kontrahentom (przedsiębiorcom) kompleksową usługę organizacji kongresu/konferencji/szkolenia obejmującą swoim zakresem usługi noclegowe, gastronomiczne, wynajem sal konferencyjnych i sprzętu konferencyjnego, usługi transportowe oraz występy artystyczne powinien wystawić fakturę