Prawo do pomniejszenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabytej usługi (usług), tj. podatku wynikającego z faktur wystawionych przez hotel z tytułu zakwaterowania oraz z tytułu wyżywienia uczestników kursu (usługi gastronomiczne).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym (z wyłączeniem wydatków na usługi noclegowe i gastronomiczne) w części dot. pracowników biorących w nich udział i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ww. wydatków w części dot. pozostałych podmiotów biorących w nich udział.
Ustalenie czy podstawę opodatkowania oraz obowiązek podatkowy należy określić odrębnie dla każdej czynności wykonywanej w ramach wsparcia przy organizacji obozu sportowego oraz dokumentowanie tych czynności.
Opodatkowane podatkiem od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 24b ust. 1 Ustawy CIT Budynków Apartamentowych i Domków
Odsprzedaż wszystkich opisanych we wniosku ww. usług podlega opodatkowaniu zgodnie z zasadami procedury VAT-marża, o której mowa w art. 119 ustawy. W związku z tym miejsce świadczenia tych usług to miejsce, gdzie usługodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej (art. 28n ust. 1 ustawy) tj. w niniejszej sprawie jest to Polska.
Ustalenie, czy budynki hotelowe, w których świadczone są usługi w zakresie obsługi szkoleń i konferencji, stanowiące własność osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą i położone w Polsce będą podlegały podatkowi z tytułu przychodu z budynków.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług dotyczących wyżywienia świadczonych dla Fundacji oraz Ośrodków Pomocy Społecznej, zwolnienia od podatku usług zakwaterowania świadczonych dla Fundacji, stawki podatku dla sprzedaży noclegów i wyżywienia dla gości Schroniska.
Czy wydatki poniesione przez Spółkę w związku z nabyciem usługi noclegowej na potrzeby wykonywania pracy przez pracownika mogą być zaliczone do kosztów podatkowych Spółki?
Czy usługi noclegu z wyżywieniem oraz usługami dodatkowymi mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%
Czy usługi noclegu z wyżywieniem mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%
Czy jako osoba fizyczna prowadząca podatkową księgę przychodów i rozchodów mogę wydatki usług hotelowych, na które składają się koszty noclegów i wyżywienia zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy w przedstawionym wyżej stanie faktycznym Spółce przysługuje/będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia kompleksowej usługi, niezależnie od tego, jakie elementy/usługi składają się na przedmiotową usługę kompleksową?
Opodatkowanie usługi kompleksowej, oddzielne opodatkowanie poszczególnych usług nie stanowiących elementów usługi kompleksowej, prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie usługi cateringowej i prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie usługi gastronomicznej oraz usługi zakwaterowania.
Jeżeli koszty usług gastronomicznych lub hotelarskich będą kosztami reprezentacji, to czy nieodliczony VAT z faktur dokumentujących takie koszty będzie kosztem uzyskania przychodu?
1. Czy na gruncie przepisów podatkowych obowiązujących w 2008 r. nieodliczony podatek VAT z faktur dotyczących reprezentacji, dokumentujących w szczególności wydatki na usługi gastronomiczne, noclegowe a także dotyczące organizacji imprez dla klientów, może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów?2. Czy zmiana przepisów ustawy o VAT, która weszła w życie 1 grudnia 2008 r. oraz nowelizacja
Odliczenie podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionym na zorganizowanie szkolenia dla pracowników i kontrahentów. Wnioskodawca nabywa m.in. usługi gastronomiczne i noclegowe.
Odliczenie podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionym na zorganizowanie szkolenia dla pracowników i kontrahentów. Wnioskodawca nabywa m.in. usługi gastronomiczne i noclegowe.
Czy działalność, która polega na wynajmie lokali oraz dostarczaniu wyżywienia, prawidłowo kwalifikowana jest jako jedna usługa krótkotrwałego zakwaterowania, dla której podstawę opodatkowania stanowi przychód uzyskiwany od klienta, zaś stawka podatku wynosi 7%?
Czy podatek VAT, naliczony od wydatków ponoszonych na usługi noclegowe i gastronomiczne, a także związany z zakupem towarów i usług przeznaczonych na cele reprezentacji (w przypadku uznania, że Wnioskodawca nie ma możliwości odliczenia podatku naliczonego) jest kosztem uzyskania przychodu?
Czy usługi udostępniania miejsc noclegowych w budynku hali sportowej (PKWiU 55.23.13-00.00) podlegają opodatkowaniu stawką podatku VAT 7% ?