Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconych kar umownych, odsetek za opóźnienie oraz kosztów procesu.
Brak obowiązku uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT wartości usług świadczonych poza terytorium kraju oraz rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Brak obowiązku uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT wartości usług świadczonych poza terytorium kraju oraz rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Dotyczy ustalenia, czy wynagrodzenie wypłacone przez Wnioskodawcę w ramach Spółki jawnej na rzecz S.K.A, będącej podmiotem powiązanym z Wnioskodawcą, stanowić będzie dochód z tytułu ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2) ustawy o CIT
Otrzymanie na podstawie wyroku podwyższenia wynagrodzenia z tytułu wykonania usług budowlanych.
Czy ustalone na warunkach rynkowych wynagrodzenie za wykonane roboty budowlane wypłacone przez Wnioskodawcę na rzecz Wykonawcy, będącego wspólnikiem Spółki przekształconej oraz podmiotem powiązanym z Wnioskodawcą, stanowić będzie dochód z tytułu ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2) ustawy o CIT. Czy w przypadku zawarcia w przyszłości podobnych umów o wykonanie robót budowlanych przez
Dotyczy ustalenia, kiedy następuje moment powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w opisanym stanie faktycznym.
W zakresie ustalenia, czy wynagrodzenie płacone przez Wnioskodawcę za usługi budowlane świadczone przez Podmiot powiązany, jest ukrytym zyskiem w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy CIT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek umownych naliczonych od kwoty Drugiej Transzy i zapłaconych przez Y na rzecz X.
Dotyczy ustalenia, czy w przypadku usług budowlanych realizowanych w oparciu o Kontrakty budowlane przedstawione w stanie faktycznym, przychód w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) z tytułu wykonania tych usług powstawał w dacie sporządzenia protokołów odbioru
Brak obowiązku uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT wartości usług świadczonych poza terytorium kraju oraz rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Czy przychody osiągane tytułem transakcji dokonywanych na rzecz podmiotu powiązanego należy rozumieć jako przychody z transakcji z podmiotami powiązanymi, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy o CIT
Obrotu uzyskanego z tytułu świadczenia usług na nieruchomościach znajdujących się na terytorium Belgii nie powinien Pan wliczać do limitu wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy, w związku z tym z tytułu świadczonych usług na terytorium kraju nie przekroczy Pan limitu 200 000 zł, to nie powstanie u Pana obowiązek rejestracji do podatku VAT.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez podmioty trzecie za wykonane naprawy i usuwane usterki. Sposob dokumentowania rozliczenia kosztów napraw i usuwania usterek z Generalnym Wykonawcą.
Brak możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rehabilitację i konsultacje ortopedyczne.
Brak obowiązku uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT wartości usług świadczonych poza terytorium kraju oraz rejestracja jako czynny podatnik VAT.
Zastosowanie stawki ryczałtu: – 10% w zakresie zakupu i sprzedaży nieruchomości (działek) na własny rachunek, – 5,5% w zakresie usług deweloperskich, – 8,5% do kwoty przychodu 100 tys. rocznie oraz 12,5% pow. kwoty 100 tys. rocznie w zakresie usług w zakresie noclegów i usług towarzyszących świadczonych przez hotele, motele, pensjonaty i inne obiekty hotelowe, – 5,5% w zakresie uzbrojenia terenu lub
Ustalenie, czy Wnioskodawca będzie uprawniony zakwalifikować kwoty, jakie zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa jest zobowiązany zapłacić na rzecz Podwykonawców, jako koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednio związane z uzyskiwanymi przychodami, potrącane w dacie poniesienia.
Dotyczy możliwości wystawienia faktur VAT w sytuacji faktycznego niewykonania usług.
zaliczenie do kosztów podatkowych wynagrodzeń Podwykonawców Generalnego Wykonawcy
Przychody z tytułu obciążania klientów opłatami za wywóz odpadów budowlanych stanowiącymi element kompleksowej usługi budowlanej należy opodatkować ryczałtem w wysokości 5,5%. Takie stanowisko potwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.