Skutki podatkowe zawarcia umowy zlecenia o charakterze powierniczym.
Czy niezależnie od zawarcia przez udziałowców Spółki umowy powiernictwa i nabycia w jej wykonaniu na rzecz Powierzających udziałów w Spółce, dla Spółki jest spełniony warunek określony w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy CIT i w związku z powyższym.
Uznanie za wartość początkową Nieruchomości 2 wartości Wierzytelności w części odpowiadającej wartości netto Nieruchomości 2 widniejącej na fakturze dokumentującej dostawę Nieruchomości 2, uznanie wartości netto Nieruchomości 2 jako wynagrodzenie za usługę stanowiącą koszt pośredni, zaliczany do kosztów uzyskania przychodów w momencie ujęcia go w księgach rachunkowych oraz ustalenie wartości początkowej
W zakresie skutków podatkowych wypłaty dywidendy i zbycia udziałów w wykonaniu umowy powierniczej.
Czy środki pieniężne przekazywane Spółce przez Powierzających w celu nabycia przez Spółkę w imieniu własnym, ale na rachunek Powierzających, aktywów wskazanych przez Powierzających, stanowią dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym, - Czy pożytki i zyski z aktywów nabytych przez Spółkę w imieniu własnym, ale rachunek Powierzających, które Spółka jest zobowiązana przekazać
W analizowanej sprawie Wnioskodawca nie będzie uprawniony do wyboru ryczałtu od dochodów spółek ze względu na nie spełnienie warunku nieposiadania innych praw majątkowych związanych z prawem do otrzymywania świadczenia jako beneficjent stosunku prawnego o charakterze powierniczym, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT
Otrzymane przez Pana wynagrodzenie z tytułu umowy powierniczej w wysokości należnej Panu kwoty prowizji stanowić będzie przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlegający opodatkowaniu w momencie otrzymania lub postawienia do dyspozycji. Przychód należy wykazać w zeznaniu o wysokości uzyskanego w danym roku dochodu i opodatkować zgodnie
Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika w związku ze sprzedażą Nieruchomości.
W zakresie możliwości zastosowania ulgi badawczo-rozwojowej przez Wnioskodawcę w związku z zawartą umową powierniczą
Czy na Wnioskodawcy ciążyć będzie obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu zawarcia z Inwestorem umowy cesji (sprzedaży) praw i obowiązków wynikających z Umowy Powierniczej w stosunku do określonych udziałów Startupu, biorąc pod uwagę w szczególności treść przepis art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Skutki podatkowe powierniczego przeniesienia wierzytelności oraz zwrotnego przeniesienia wierzytelności.
Uznanie przeniesienia własności lokali nabytych w wykonaniu umowy zlecenia powierniczego za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie przeniesienia własności nieruchomości nabytych w wykonaniu umowy zlecenia powierniczego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Kwestii zastosowania zwolnienia wynikające z art. 26 ust. lg w powiązaniu z art. 6 ust. 1 pkt 10a ustawy o CIT, zwolnienia wynikające z art. 22 ust. 4 w powiązaniu z art. 26 ust. lc i lf ww. ustawy oraz możliwości zastosowania obniżonej stawki podatku przy wypłacie należności z tytułu wypłacanej dywidendy zgodnie z art. 10 polsko-włoskiej umowy o unikaniu podwójnemu opodatkowaniu.
sposobu ustalenia dochodu u powiernika będącego komandytariuszem w spółce komandytowej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego przeniesienia własności akcji na podstawie umowy powierniczej.
Brak obowiązku Spółki z o.o. do opodatkowania dochodu osiągniętego z tytułu działalności w formie spółki komandytowej, który przypadać będzie proporcjonalnie do posiadanego udziału w zysku sp.k. komandytariuszowi.
Poda dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia, czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do opodatkowania dochodu osiągniętego z tytułu udziału w zysku spółki komandytowej
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia, czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do opodatkowania dochodu osiągniętego z tytułu udziału w zysku spółki komandytowej.