Interpretacja
11.09.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niespłaconych, wymagalnych i nieprzedawnionych wierzytelności pożyczkowych (kapitału pożyczki), które zostaną odpisane z ksiąg rachunkowych Wnioskodawcy jako nieściągalne.

Interpretacja
09.09.2024 Podatki

Konwersja pożyczek będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych tylko w części, w której wkład podwyższy kapitał zakładowy spółki z o.o., w części przekazanej na kapitał zapasowy jest obojętna podatkowo.

Interpretacja
02.07.2024 Podatki

Na podstawie wystawionych i dostarczonych osobom uprawnionym weksli, dochodziło do faktycznego przeniesienia własności określonej ilości środków pieniężnych, pod tytułem zwrotnym, co przesądza o objęciu tej czynności podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
22.12.2023 Podatki

Skutki podatkowe zawarcia umowy pożyczki na nabycie udziałów u Sprzedającego.

Interpretacja
15.12.2023 Podatki

Zgodnie z art. 19a ust. 3 ustawy, momentem powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych przez Spółkę usług udzielania pożyczek zarówno tych udzielanych przed rezygnacją ze zwolnienia od podatku jak i tych udzielanych po rezygnacji ze zwolnienia, jest data upływu każdego okresu (czyli w analizowanym przypadku jest to każdy kolejny rok podatkowy), do którego odnoszą się rozliczenia. W przypadku odsetek

Interpretacja
15.09.2023 Podatki

Czy udzielone pożyczki, finansowane z zysków wypracowanych przez Spółkę po przystąpieniu do Estońskiego CIT, będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz art. 28m ust. 3 pkt 1 Ustawy o CIT i tym samym będą podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek. Czy udzielone pożyczki, finansowane z zysków wypracowanych przez Spółkę przed przystąpieniem

Interpretacja
13.07.2023 Podatki

Udzielana przez Spółkę pożyczka będzie zwolniona od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy.

Interpretacja
31.05.2023 Podatki

Ustalenie czy w związku z umorzeniem Kredytu oraz Umorzeniem Pożyczki hipotecznej na podstawie Ugody od dochodu odpowiadającego równowartości umorzonych kwot wierzytelności z tytułu udzielonych Kredytów oraz Pożyczek hipotecznych od tej części kapitału Kredytu oraz Pożyczki hipotecznej, od której następuje zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych do wysokości dochodów Banku, zastosowanie

Interpretacja
25.05.2023 Podatki

Skutki podatkowe zawarcia umów pożyczek przeznaczonych na budowę budynku dla celów działalności naukowej, szkolnej oraz oświatowej i na nabycie wyposażenia (w tym środków trwałych), stanowiącego pomoce naukowe i dydaktyczne.

Interpretacja
23.02.2023 Podatki

Czy w stosunku do wypłacanych w przyszłości przez Spółkę odsetek do Funduszu na podstawie Umowy pożyczki oraz dywidend zastosowanie powinno mieć zwolnienie z opodatkowania CIT, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 58 Ustawy o CIT, i w związku z tym Spółka nie będzie obowiązana do poboru podatku, o którym mowa odpowiednio w art. 21 ust. 1 pkt 1 oraz art. 22 ust. 1 w zw. z art. 26 ust. 1 Ustawy o CIT z

Interpretacja
23.12.2022 Podatki

Czy umowa pożyczki zawarta na terytorium Wielkiej Brytanii korzysta z wyłączenia, o którym mowa w art. 2 pkt 4?

Interpretacja
05.12.2022 Podatki

Czy w zaistniałym stanie faktycznym znajdzie zastosowanie art. 16 ust. 1 pkt 13f updop, również do pożyczek udzielonych przed wejściem w życie tej regulacji?

Interpretacja
05.12.2022 Podatki

Czy wartość niespłaconych zobowiązań wynikających z umowy pożyczki wobec udziałowca, pozostających u Wnioskodawcy na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Jego spółki z rejestru przedsiębiorców będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy, powodujący powstanie obowiązku w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.

Artykuł aktualny
30.11.2022 Podatki

Udzielone przez podatnika estońskiego CIT pożyczki pieniężne podmiotom powiązanym będą stanowić dochód z tytułu ukrytych zysków. Tym samym wypłata pożyczki na rzecz podmiotów powiązanych podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek. Stanowisko takie zajął Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.

Poprzednia Następna