W zakresie ustalenia skutków podatkowych Umowy, które przedmiotem jest przedsiębiorstwo.
Sposób rozpoznania przychodów podatkowych oraz kosztów uzyskania przychodów w związku z transakcją sekurytyzacji wierzytelności leasingowych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego - problematyka kosztów uzyskania przychodów.
Czy prawidłowym jest określenie proporcji w stosunku do sumy rat kapitałowych opłaty wstępnej i comiesięcznych rat leasingowych określonych w stanie faktycznym, bez wartości wykupu samochodu?
Wystawienie faktury dokumentującej kwotę odstępnego w związku z umową cesji leasingu samochodu.
Skutki podatkowe dokonania darowizny samochodu osobowego, który był wcześniej przedmiotem leasingu oraz korekty kosztów uzyskania przychodów.
1) Czy dochody uzyskiwane z działalności gospodarczej w ramach przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży, najmu albo leasingu autobusów (…) wyprodukowanych przez Spółkę są dochodami osiągniętymi z realizacji nowej inwestycji określonej w decyzji o wsparciu podlegającymi zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT? 2) Czy dochody uzyskiwane z tytułu świadczenia usługi kompleksowej
Brak podlegania opodatkowaniu sprzedaży pojazdu uprzednio wykupionego z leasingu na cele osobiste.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki w formie aportu jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z umową leasingu operacyjnego.
Kwoty odpowiadające cenie należnej SPV z tytułu Odkupu Wierzytelności przez Spółkę nie mieszczą się w katalogu świadczeń wymienionych w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT ani art. 22 ust. 1 ustawy o CIT, w związku z tym nie podlegają one opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w Polsce, a w świetle art. 26 ust. 1 i ust. 2e ustawy o CIT Spółka nie będzie płatnikiem zobowiązanym do poboru i zapłaty
Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.
Czy limit 150.000 zł, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o CIT, dotyczy wyłącznie opłat związanych z używaniem samochodu osobowego w ramach umowy leasingu (tj. opłaty wstępnej i rat leasingowych), natomiast nie dotyczy tzw. wartości końcowej, związanej z ewentualnym wykupem przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy leasingu.
Część kapitałowa i odsetkowa raty leasingowej jako koszt uzyskania przychodu.
Konsekwencje podatkowe przeniesienia ze Spółki na SPV własności Przedmiotów Zabezpieczenia w wykonaniu umów ustanawiających Zabezpieczenia
Czy Wnioskodawca obliczając wartość początkową samochodu na cele wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a i ust. 5e ustawy o CIT może nie uwzględniać opłaty końcowej (wynikającej z transakcji wykupu).
Czy Wnioskodawca obliczając wartość początkową ww. samochodu na cele wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a i ust. 5e ustawy o CIT może nie uwzględniać opłaty końcowej (wynikającej z transakcji wykupu).
Ustalenie czy warunek minimalnego okresu na jaki została zawarta umowa leasingu oraz warunek sumy opłat będą ustalane w oparciu o faktyczny okres trwania umowy leasingu, tj. z uwzględnieniem okresu przed rozwiązaniem umowy, jak i okresu po wznowieniu umowy, a tym samym czy sprzedaż po zakończeniu wznowionej umowy mogłaby nastąpić po wartości hipotetycznej.
Ustalenie czy pobierane przez Spółkę kwoty tytułem opłaty prowizyjnej należnej BGK z tytułu udzielonych przez BGK gwarancji, stanowią dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu, a ich przekazanie do BGK stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodów.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności przekazania wspólnikom samochodów osobowych wykupionych z leasingu.
Czy należności uzyskane od Leasingobiorców oraz Pożyczkobiorców i przekazywane przez Spółkę do SPV w ramach usługi administrowania Wierzytelnościami nie będą stanowiły płatności, o których mowa w art 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1 updop, a w konsekwencji, czy należności te nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy kosztem kwalifikującym się do objęcia pomocą publiczną w formie zwolnienia podatkowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 34a UPDOP będzie cena netto nabycia leasingowanych środków trwałych określona w momencie ich wprowadzenia do ewidencji środków trwałych; - czy dniem poniesienia kosztów kwalifikowanych z tytułu zawartych umów leasingu finansowego, kwalifikujących się do objęcia pomocą publiczną
Czy otrzymywanie kwot z tytułu gwarancji udzielanej przez E., nie stanowi na podstawie art. 89a ust. 1a Ustawy VAT uregulowania lub zbycia wierzytelności Spółki z tytułu umów leasingu zawieranych z klientami, które wchodzą w skład zabezpieczanego na podstawie Umowy z E. portfela wierzytelności, a tym samym, iż Spółka będzie uprawniona do korygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego z tytułu