Możliwości wypłaty niewykorzystanej ulgi uczniowskiej w formie pieniężnej.
1) Czy środki pieniężne z ulgi uczniowskiej przysługują spadkobiercy w 1/2 części pozostałej do odliczenia? 2) Czy spadkobierca będzie mógł korzystać z ulgi uczniowskiej odliczając ją sobie od podatku z tytułu najmu prywatnego tj. w zryczałtowanym podatku dochodowym (PIT-28) lub rozliczając się na zasadach ogólnych (PlT-36) ? 3) Czy spadkobierca będzie mógł korzystać z ulgi odliczając ją od podatku
Czy niewykorzystaną kwotę ulgi uczniowskiej można otrzymać jednorazowo od urzędu skarbowego formie np. decyzji?
Czy rozliczając się z podatku dochodowego z tytułu otrzymywanej emerytury, przysługuje prawo korzystania z przyznanej ulgi do ostatecznego jej wykorzystania?
Czy istnieje możliwość wypłaty posiadanych środków finansowych (na konto bankowe) z ulgi uczniowskiej celem przeznaczenia na wznowienie działalności?
Czy Wnioskodawca ma możliwość otrzymania w formie pieniężnej ulgi w podatku dochodowym, której do chwili obecnej nie wykorzystał?
Czy istnieje możliwość wypłaty zgromadzonych pieniędzy na koncie w Urzędzie Skarbowym?
Czy istnieje możliwość wypłacenia ulgi z tytułu wyszkolenia uczniów (pracowników młodocianych) w zawodzie piekarz?
Czy ulga z tytułu wyszkolenia pracowników młodocianych może być odliczona również w podatku dochodowym rozliczanym rocznie w PIT-37?
Czy w związku z powyższym faktem, Wnioskodawca może rozliczyć podatki, które zaistnieją z najmu lokali z nierozliczoną ulgą z tytułu wykształcenia ucznia?
W trakcie 2004 roku spisałem z uczniami umowę o pracę w celu nauki zawodu. W miesiącu wrześniu 2005 roku uczniowie ci przystąpią do do egzaminu czeladniczego. Mając na uwadze powyższe zwracam się z zapytaniem, czy będzie mi przysługiwała ulga z tytułu szkolenia uczniów?
Czy szkolenie uczniów w zakładzie przejętym po ojcu, którzy odbywają przygotowanie zawodowe w zakładzie ojca, będzie uprawniało podatniczkę do ulgi uczniowskiej?