Czy w przedstawionym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, konwersja wierzytelności na kapitał zakładowy oraz kapitał zapasowy nie będzie powodować po stronie Spółki powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Czy wartość niespłaconego zobowiązania z tytułu Pożyczki udzielonej Spółce przez udziałowca, pozostającego zobowiązaniem Spółki na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Spółki przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Dotyczy ustalenia, czy dywidenda wypłacana przez A na rzecz B będzie korzystać ze zwolnienia od CIT, o którym mowa w art. 22 ust. 4 Ustawy o CIT.
Czy fakt, że osoba będąca większościowym udziałowcem spółki, jest jednocześnie fundatorem i członkiem zarządu fundacji, z czego z tytułu powołania do zarządu pobiera wynagrodzenie, stanowi przesłankę negatywną, tj. posiadanie prawa majątkowego związanego z prawem do otrzymywania świadczeń, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT i związku z tym utraci prawo do opodatkowania ryczałtem od
Ustalenie czy planowana transakcja wniesienia aportem udziałów w Spółkach Operacyjnych do Holdingu nie spowoduje powstania dla Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy niespłacone i nieprzedawnione zobowiązania podatkowe wobec udziałowca, będą stanowić dla Spółki przychód podatkowy w dniu zakończenia likwidacji i wykreślenia spółki z rejestru KRS
Skutki podatkowe świadczenia usług na rzecz Sił Zbrojnych USA stacjonujących w Polsce oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przez amerykańskiego rezydenta podatkowego.
Czy kwoty opłat ponoszonych przez Wnioskodawcę na rzecz swojego udziałowca z tytułu opisanej umowy najmu (przy założeniu, że opłaty są ustalone na warunkach rynkowych) stanowią dla Wnioskodawcy dochody z tytułu ukrytych zysków podlegające opodatkowaniu zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 2 w związku z ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na usługi doradcze oraz koszty dodatkowe w związku z procesem reorganizacyjnym akcjonariuszy.
Czy w wyniku dobrowolnego umorzenia udziałów przysługujących Wspólnikowi we Wnioskodawcy bez wynagrodzenia powstanie dla Wnioskodawcy dochód (względnie przychód) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę z tytułu opłaty licencyjnej za korzystanie ze wzorów przemysłowych wykorzystywanych w prowadzonej działalności, a ponoszone na rzecz wspólników stanowi ukryte zyski w myśl art. 28m ust. 3 ustawy o CIT.
Skutki podatkowe transakcji wymiany udziałów dla Zainteresowanego będącego zagranicznym udziałowcem
1. Czy planowana Transakcja będzie generowała po stronie Spółki Nabywającej przychód podlegający opodatkowaniu na podstawie Ustawy o CIT. 2. Czy planowana Transakcja będzie generowała po stronie Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu na podstawie Ustawy o CIT.
Czy w przypadku Połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną, które to Połączenie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, a w szczególności jego głównym ani jednym z głównych celów nie będzie ani uniknięcie, ani uchylenie się od opodatkowania, Połączenie to nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy konieczności rozpoznania jakiegokolwiek przychodu podlegającego opodatkowaniu
Czy wskutek pełnienia przez członka zarządu Spółki swoich funkcji bez wynagrodzenia, będącego jednocześnie pracownikiem Udziałowca, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Dotyczy ustalenia: - czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek zapłaty ryczałtu od dochodów spółek; - czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, a następnie zmiany struktury udziałowców i przeniesienia własności udziałów na osobę prawną, po stronie Wnioskodawcy powstanie
Skutki podatkowe wypłaty zysków po przekształceniu spółki jawnej w spółkę z o.o.
Skutki podatkowe wypłaty zysków po przekształceniu spółki jawnej w sp. z o.o.
Czy wydatki związane z realizacją podróży służbowych przez członka zarządu, będącego jednocześnie wspólnikiem spółki, zwracane mu przez Spółkę będą stanowić dla spółki dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek w świetle art. 28m ust. 1 w zw. z ust. 3 Ustawy CIT.
Uznanie transakcji sprzedaży całości udziałów w Spółce Celowej w dwóch etapach za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT lub podlegającą opodatkowaniu, ale zwolnioną od podatku.
Dotyczy ustalenia, czy wynagrodzenie należne udziałowcom z tytułu dzierżawy Budynku będzie stanowić ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy CIT, a w konsekwencji będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki.
Czy po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy CIT, jeśli w zarządzie Spółki zasiadają osoby zatrudnione w Spółce dominującej (jedyny udziałowiec).