Zwolnienie z opodatkowania środków otrzymanych na podstawie ugody, z tytułu zadośćuczynienia za śmierć mamy i babci z ubezpieczenia OC sprawcy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów napraw oraz ubezpieczeń taboru kolejowego, które Spółka poniosła w poprzednich latach i które nie uległy przedawnieniu i będzie ponosić w latach następnych oraz określenia momentu poniesienia tych kosztów.
1. Czy Spółka ma możliwość zakwalifikowania kwoty wydatku z tytułu zobowiązania zapłaconego na rzecz Banku na podstawie Wyroku 1 jako kosztów uzyskania przychodu na gruncie ustawy o CIT? 2. Czy Spółka powinna rozpoznać jako przychód podatkowy na gruncie ustawy o CIT, wypłatę od Ubezpieczyciela w części w jakiej kwota ta odpowiada kwocie zobowiązania zapłaconego przez Spółkę na rzecz Banku na podstawie
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych dochodu uzyskanego z tytułu otrzymania odszkodowania z ubezpieczenia majątkowego.
1. Czy szereg wymienionych wydatków poniesionych na: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej pod projektowany budynek, 2) opłaty za przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i gazowej, 3) opłaty za przyłącze wod.-kan. i elektryczne, 4) opłatę za ksero projektu budowlanego, 5) media zużyte podczas budowy budynku (olej opałowy, energia, woda), 6) opłaty za pozwolenia, odbiory, decyzje o warunkach
Czy koszty ubezpieczeń majątkowych w podmiocie prowadzącym księgi rachunkowe podlegają zarachowaniu do kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia wydatku czy w momencie rozliczenia kosztu w czasie, szczególnie dotyczy to wpłaty składki dokonanej w roku 2006, a okres ubezpieczenia obejmuje rok 2006 i 2007?
Podatniczka prowadząca działalność gospodarczą uległa wypadkowi podczas wykonywania czynności u kontrahenta. W/w wystąpiła do kontrahenta o wypłatę odszkodowania w zakresie utraconych korzyści. Ubezpiecyciel wypłacił zadośćuczynienie w kwocie 5000 zł. Czy powyższa kwota podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Czy podatek od nieruchomości i ubezpieczenie nieruchomości dotyczących nieruchomości będących w trakcie modernizacji i przebudowy zwiększają wartość początkową środka trwałego, czy stanowią koszt uzyskania przychodu w momencie poniesienia?
Wnioskodawca rozpoczął działalność gospodarczą od miesiąca lutego 2005 roku. W miesiącu czerwcu w ewidencji środków trwałych ujęto jako środek trwały samochód osobowy zakupiony przez podatnika w 2002 roku. Wartość początkową przyjęto w kwocie 12.000 zł. W listopadzie 2005 roku, w wyniku wypadku drogowego, samochód ten został uszkodzony w stopniu wykluczającym opłacalność i celowość jego naprawy. Dlatego
Czy podatnik jest zobowiązany umniejszyć poniesione w 2005 r. wydatki na remont mieszkania o kwotę otrzymanego odszkodowania od zakładu ubezpieczeń?