tranzyt
Porada
29.06.2018 Kadry i płace

Niemieckie władze w wyniku interwencji polskiego rządu 30 stycznia 2015 r. podjęły decyzję o zawieszeniu wykonywania i egzekwowania przepisów dotyczących płacy minimalnej do przejazdów tranzytowych wykonywanych przez polskich przewoźników do czasu wyjaśnienia tej sprawy przed Komisją Europejską. KE zamierza zbadać m.in. zgodność z unijnym prawem niemieckiej ustawy o płacy minimalnej.

Interpretacja
27.02.2013 Podatki

W zakresie obowiązku rozliczenia na terytorium Polski wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów niezaimportowanych w procedurze tranzytu przemieszczanych ze składu celnego na terytorium UE do polskiego składu celnego.

Interpretacja
06.02.2013 Podatki

Przemieszczenie własnych towarów objętych procedurą tranzytu T1 w Niemczech lub Holandii do Polski, w celu poddania ich procedurze uszlachetniania czynnego nie będzie stanowiło dla Spółki wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednocześnie sprzedaż produktów kompensacyjnych do ostatecznego odbiorcy spoza Unii Europejskiej winna być rozpoznana jako eksport towarów ze stawką 0%.

Interpretacja
16.06.2009 Podatki

Jakie skutki dla Spółki na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych spowoduje opisana w stanie faktycznym działalność amerykańskiej spółki osobowej, której wspólnikiem będzie Spółka; w szczególności, czy możliwe jest zastosowanie do niej zasady wyrażonej w art. 5 ustawy o PDOP, tzn. proporcjonalne przypisywanie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z udziału w spółce osobowej w przypadku udziału

Interpretacja
30.10.2007 Podatki

Czy Spółka właściwie stosuje stawkę VAT 0% stosując art. 83 ust. 1 pkt 24 w związku z art. 83 ust. 9 ustawy o VAT?