Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Opodatkowanie transakcji realizowanych w ramach WSTO, brak obowiązku wykazywania WDT, prawo do odliczenia, obowiązek wykazywania WSTO w JPK.
Nieuznanie transakcji za transakcję łańcuchową oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Wykazywania w pliku JPK_VAT dostawy towarów opodatkowanej na terytorium UE.
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową sprzedaż towarów na odległość oraz miejsca jej opodatkowania na podstawie posiadanej dokumentacji.
Prawo do zastosowania procedury szczególnej VAT-Marża, ustalenie, czy VAT zapłacony przy imporcie towarów jest wliczany kwotę nabycia przy obliczaniu marży, ustalenie, czy sprzedaż towarów w procedurze VAT-Marża do Państw członkowskich UE stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, ustalenie, czy sprzedaż towarów w procedurze VAT-Marża do Państw członkowskich UE stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę
Dotyczy możliwości korzystania ze zwolnienia z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług w związku z prowadzoną działalnością, braku obowiązku rozliczania podatku w procedurze OSS, obowiązku rejestracji do VAT- UE w związku z importem usług, składania deklaracji VAT – 9M i odprowadzenia z tego tytułu podatku VAT należnego.
Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
W zakresie: • możliwości przechowywania otrzymywanych w formie papierowej faktur zakupowych potwierdzających nabycie towarów i usług wykorzystywanych do wykonywania czynności opodatkowanych, wyłącznie w formie elektronicznej w ramach opracowanej przez Wnioskodawcę procedury i niszczenie papierowych oryginałów; • prawa do odliczenia z faktur przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej zgodnie
Uznanie transakcji za dostawę towarów, określenie miejsca opodatkowania, obowiązek rozliczenia w procedurze importu IOSS, dokumentowanie za pomocą faktury i na kasie rejestrującej
Brak obowiązku ewidencjonowania transakcji jako dostaw na terytorium kraju oraz brak obowiązku wykazania ich w JPK_V7 w przypadku stosowania procedury OSS.
• Uznanie sprzedaży dokonywanej przez Spółkę na rzecz konsumentów z państw członkowskich jako sprzedaży opodatkowanej na terytorium kraju i obowiązku jej ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej. • Prawo do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania dokonywanej sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej na podstawie § 2 ust. 1 rozporządzenia w zw. z poz. 36 z załącznika do tego rozporządzenia.
Wskazanie czy posiadane przez Spółkę potwierdzenia dostaw towarów spełniają warunki do uznania dokonanych dostaw za WSTO.
Wnioskodawca powinien wykazać w polu P_11 i K_11 w części deklaracyjnej i ewidencyjnej pliku JPK_V7M sprzedaż na rzecz Klientów, która podlega opodatkowaniu podatkiem od wartości dodanej w krajach Unii Europejskiej (innych niż Polska) – krajach, w których nie prowadzi on działalności gospodarczej. Natomiast nie powinien wykazywać w JPK_V7M sprzedaży na rzecz Klientów, w których krajach prowadzi działalność
Uznanie Fundacji za podatnika oraz uznanie sprzedaży X za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz wewnątrzwspólnotową sprzedaż towarów na odleglość
Brak uznania transakcji za sprzedaż podlegającą opodatkowaniu w Polsce, jako odpłatna dostawa towarów na terytorium kraju, dla której miejscem dostawy jest miejsce, w którym towary znajdują się w momencie rozpoczęcia transportu do nabywcy oraz uznanie, że transakcja ta nie spełnia przesłanek definicji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów na odległość, ujętej w art. 2 pkt 22a ustawy.