Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego po zaadoptowaniu części strychowej i założeniu nowej księgi wieczystej.
Skutki sprzedaży w kwietniu 2024 r. lokalu mieszkalnego wybudowanego na nieruchomości gruntowej zakupionej w 2017 r.
Planowana sprzedaż Lokali Użytkowych oraz Garażu będzie podlegać faktycznemu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług - do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Umowy sprzedaży lokali mieszkalnych zawarte przez Panią w 2024 r. w wykonaniu umów przedwstępnych zawartych w 2023 r. nie będą podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych według stawki 6% przewidzianej w art. 7a ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Bez znaczenia pozostaje okoliczność, że ww. umowy przedwstępne nie zostały zawarte w formie aktu notarialnego.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT przy sprzedaży lokalu wraz z udziałem w częściach wspólnych budynku oraz udziałem w prawie użytkowania wieczystego gruntu.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT sprzedaż lokalu i udziału w częściach wspólnych budynku oraz udziału w użytkowaniu wieczystym działki.
Do opisanej transakcji sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu, prawa własności lokali wraz z odpowiednimi udziałami w prawie użytkowania wieczystego gruntu i własności budynku oraz prawa własności budowli znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie sposobu określenia wartości rynkowej przedmiotu czynności cywilnoprawnej.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem na własne cele mieszkaniowe przychodu z odpłatnego zbycia garażu na spłatę byłej żony z tytułu podziału majątku wspólnego dokonaną w zamian za udział w domu mieszkalnym.
Wnioskodawczyni nabyła udział ½ w drodze dziedziczenia, następnie nabyła pozostałą część udziału tytułem działu spadku. Zatem w takiej sytuacji nie może skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych do nowo zakupionego mieszkania.
Podatkowe skutki sprzedaży lokali użytkowych wraz z udziałami w częściach wspólnych budynku oraz działek.
Nieuznanie lokali mieszkalnych za składniki majątku wykorzystywane na potrzeby związane z działalnością gospodarczą.
Dotyczy zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy do transakcji sprzedaży udziału w lokalach oraz obowiązku udokumentowania transakcji fakturą VAT i uwzględnienie w rejestrze VAT i JPK.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości w przypadku wydatkowania środków na nabycie dwóch lokali mieszkalnych.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu w związku z wygaśnięciem spółdzielczego lokatorskiego lokalu mieszkalnego.
Ustalenie źródła przychodu w związku ze sprzedażą lokali mieszkalnych wykorzystywanych w działalności gospodarczej.
Przekształcenie formy własności lokalu ze spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w odrębną własność nie wpływa na sposób liczenia terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe przy sprzedaży 3/10 udziału w zabudowanej nieruchomości będącej we współwłasności małżeńskiej (możliwości rezygnacji ze zwolnienia) oraz brak wliczenia do limitu wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy sprzedaży 3/10 udziału w zabudowanej nieruchomości.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia lokalu użytkowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Opodatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego częściowo w drodze dziedziczenia i częściowo w drodze zniesienia współwłasności.
Brak obowiązku uwzględnienia w limicie zwolnienia podmiotowego od podatku VAT wartości sprzedaży lokalu usługowo-handlowego, niebędącego środkiem trwałym w prowadzonej działalności gospodarczej.