Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości mieszkalnej wykorzystywanej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Brak wliczenia do obrotu przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży Budynku.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem oraz prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej - po upływie 5 lat od nabycia gruntu, na którym wybudowano budynek.
Do opisanej transakcji sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu, prawa własności lokali wraz z odpowiednimi udziałami w prawie użytkowania wieczystego gruntu i własności budynku oraz prawa własności budowli znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Możliwość opodatkowania 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 41.00.11.0, 41.00.12.0, 41.00.13.0, 41.00.14.0.
Brak opodatkowania sprzedaży udziału w nieruchomości po upływie 5 lat od daty jego nabycia.
Odpłatne zbycie nieruchomości nie spowoduje powstania zobowiązania w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Odpłatne zbycie nieruchomości nie spowoduje powstania zobowiązania w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Brak opodatkowania sprzedaży udziału w nieruchomości po upływie 5 lat od daty jego nabycia.
Brak opodatkowania sprzedaży udziału w nieruchomości po upływie 5 lat od daty jego nabycia.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w spadku po rodzicach.
Sprzedaż zabudowanej działki podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem VAT wg właściwej stawki i sprzedający będzie zobowiązany udokumentować tę sprzedaż fakturą.
Dotyczy zwolnienia sprzedaży kamienicy od opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 oraz możliwości rezygnacji z tego zwolnienia.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w działkach zabudowanych nr 1 i nr 2, będących we współwłasności majątkowej małżeńskiej.
Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu sprzedaży udziału w prawie użytkowania wieczystego gruntu wraz z rozpoczętą budową ze względu na brak upływu sześciu lat, o których mowa w art. 14 ust. 3 pkt 12 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie Wnioskodawcy 1 za podatnika w związku z planowaną sprzedażą prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości zabudowanej; uznanie Wnioskodawców 2-4 za podatników w związku z planowaną sprzedażą prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości zabudowanej oraz zwolnienie od podatku dostawy prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości zabudowanej.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości oraz prawo do zastosowania zwolnienia.
Tym samym w przedstawionej we wniosku sytuacji sprzedaż w drodze licytacji działek nr X/11 (zabudowanej budynkiem), X/17 (zabudowanej budynkami) oraz działki nr X/8 stanowiącej drogę dojazdową, która jest budowlą nie będzie dokonywana w ramach pierwszego zasiedlenia, ponieważ pierwsze zasiedlenie budynków i budowli nastąpiło przez ich używanie na potrzeby własnej działalności gospodarczej Dłużnika.
Przedmiotem wątpliwości Zainteresowanych jest kwestia obłożenia opisanej transakcji podatkiem od towarów i usług, a tym samym zarówno kwestia statusu Zainteresowanych jako podatników VAT w związku z czynnością sprzedaży, jak i konieczność uiszczenia podatku VAT należnego od tej transakcji. Ponieważ jak wykazano powyżej sprzedaż działki będzie podlegała opodatkowaniu, do rozstrzygnięcia kwestii zobowiązania
Opodatkowanie zbycia nieruchomości należącej do majątku wspólnego małżonków, wykorzystywanej tylko w działalności gospodarczej jednego z nich.
W rozpatrywanej sprawie dostawa ww. budynków, nie będzie dokonana w ramach pierwszego zasiedlenia, ani przed nim, gdyż jak wynika z okoliczności zdarzenia przyszłego budynki zostały już zasiedlone z uwagi na wykorzystywanie ich w ramach prowadzonej działalności. Jednocześnie pomiędzy pierwszym zasiedleniem ww. budynków a planowaną dostawą działek powstałych z podziału działki nr X. nie upłynie okres