Pracownik, któremu podczas badań profilaktycznych lekarz zalecił okulary, może zawnioskować do pracodawcy o ich zakup lub dofinansowanie do zakupu dokonanego samodzielnie. W przepisach nie została określona minimalna ani maksymalna kwota, jaką można przeznaczyć na zakup okularów lub ich dofinansowanie, ani okres, po upływie którego można ponownie ubiegać się o zakup okularów lub dofinansowanie z tego
Czy istnieje możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej kosztu zakupu sztucznych specjalistycznych soczewek torycznych, które zostały wszczepione do oczu Wnioskodawczyni podczas zabiegu operacyjnego?
Czy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą może do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć wydatki na zakup soczewek korekcyjnych
Wydatki związane z zakupem soczewek mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Czy każdy wydatek na soczewki kontaktowe (zgodnie z Regulaminem), w części odpowiadającej udziałowi w zysku spółki komandytowej, będzie stanowił koszt uzyskania przychodów?
Czy poniesione przez pracodawcę koszty na zakup okularów korekcyjnych i szkieł kontaktowych poprzedzonych badaniami profilaktycznymi stanowią koszty uzyskania przychodów?
Dostawa okularów korekcyjnych wykonanych na podstawie zleceń klientów, recept okularowych uznanych za wyrób medyczny podlega opodatkowaniu stawką 7%, natomiast usługa wymiany soczewek okularowych w oprawach klienta podlega opodatkowaniu także stawką 7%.
Czy zwrot pracownikowi wydatku, przez pracodawcę, na zakup szkieł kontaktowych zgodnie z opisanymi powyżej procedurami korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji gdy klienci żądają wyodrębnienia na fakturze wartości oprawek, soczewek i robocizny mimo, iż otrzymują wyrób medyczny, można zastosować stawkę 7% dla poszczególnych elementów na fakturze?"
Według jakiej stawki należy opodatkować sprowadzane zza granicy okulary korekcyjne, soczewki do oprawek korekcyjnych oraz oprawy okularowe?
Czy sprzedaż oprawek okularowych w połączeniu z soczewkami okularowymi wraz z usługą jako gotowe wyroby w postaci okularów korekcyjnych wykonanych w zakładzie optycznym spełniających kryteria wyrobu medycznego w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług 7% stawką podatku, zgodnie z art. 41 ust. 1 i poz. 106 załącznika nr 3 do ustawy o VAT