Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - przychód uzyskany ze sprzedaży własnościowego mieszkania wydatkowany na własne cele mieszkaniowe, tj. na kupno i rozbudowę domu letniskowego całorocznego.
Brak prawa do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
W zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki dokonywane w związku z realizacją budowy sieci wodociągowej i sieci kanalizacji.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji - rozbudowa sieci wodociągowej
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących poniesione wydatki inwestycyjne związane z realizacją zadania pn. „(…)” przy zastosowaniu sposobu określenia proporcji, o którym mowa w art. 86 ust. 2c pkt 4 ustawy.
prawa do pełnego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, prawa do częściowego obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w ramach realizacji inwestycji
W zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości początkowej środka trwałego i zaniechanej inwestycji, które wyburzono oraz kosztów tego wyburzenia do wartości początkowej wybudowanego na ich miejscu nowego środka trwałego.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości darowizna do majątku wspólnego.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od nakładów poniesionych na rozbudowę oczyszczalni ścieków
Gminie przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesione przez nią wydatki inwestycyjne związane z rozbudową domu ludowego oraz z faktur dokumentujących bieżące wydatki na utrzymanie tego obiektu.
Odnosząc się do powyższego stwierdzić należy, że rozszerzenie wspólności majątkowej oraz podział majątku poprzez ugodę na podstawie którego Wnioskodawczyni stała się wyłącznym właścicielem nieruchomości nie stanowią nabycia dla Wnioskodawczyni w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ww. ustawy. Powyższe oznacza, że w przypadku Wnioskodawczyni za datę nabycia nieruchomości, który stanowił wcześniej majątek
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących wydatki związane z realizacją inwestycji, polegającej na rozbudowie ujęcia wody i automatycznej stacji uzdatniania wody Z oraz prawo do odliczenia części podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących wydatki związane z realizacją inwestycji, polegającej na budowie przydomowej oczyszczalni ścieków dla
Prawo do odliczenia kwot podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących realizację zadania inwestycyjnego pn. Rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej na terenie gminy.
Prawo do odliczenia podatku VAT od ponoszonych wydatków dotyczących realizowanego projektu pn. Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z budową wiaty na oczyszczalni (...) przy zastosowaniu proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o podatku VAT, opartej na kryterium udziału rocznego obrotu z transakcji opodatkowanych w całkowitym rocznym obrocie Gminy z działalności w zakresie kanalizacji.
Dotyczy ustalenia, czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych, Spółka powinna zaliczać koszty ponoszone na wymienione zadania do kosztów wytworzenia środków trwałych i zaliczać je do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne, czy zaliczać je wprost do kosztów uzyskania przychodów.
Czy właściwe jest traktowanie wydatków poniesionych na przebudowę, rozbudowę, nadbudowę i zmianę sposobu użytkowania istniejących budynków jako inwestycji w obcym środku trwałym i amortyzowanie jej zgodnie z przepisem art. 16j ust. 4 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy na podstawie wyceny dokonanej przez biegłego można wprowadzić opisany budynek do ewidencji środków trwałych i dokonywać odpisów amortyzacyjnych od tak ustalonej wartości początkowej?