Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych w Polsce przez osobę zamieszkałą na stałe w Wielkiej Brytanii.
Skutki podatkowe świadczenia usług na rzecz Sił Zbrojnych USA stacjonujących w Polsce oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przez amerykańskiego rezydenta podatkowego.
Skutki podatkowe prowadzenia działalności usługowej zarejestrowanej w Niemczech przez rezydenta polskiego.
Skutki podatkowe prowadzenia działalności usługowej zarejestrowanej w Niemczech przez rezydenta polskiego.
Ustalenie obowiązków podatkowych osób przeprowadzających się na stałe do Polski z Wielkiej Brytanii.
Skutki podatkowe wypłat środków pieniężnych z programów emerytalnych oraz emerytury państwowej z Wielkiej Brytanii.
1. Czy w sytuacji braku opodatkowania Wynagrodzenia z tytułu Usług w Polsce tj. w przypadku zakwalifikowania Wynagrodzenia na gruncie Modelowej Konwencji oraz UPO pomiędzy Rzeczpospolitą Polską, a Republiką Czeską jako zysków przedsiębiorstwa opodatkowanych w kraju rezydencji otrzymującego je Nierezydenta, dla wypłat nieprzekraczających 2.000.000 PLN w trakcie roku podatkowego płatnika, Spółka będzie
Możliwość składania rozliczenia podatkowego (PIT) wyłącznie na terytorium Wielkiej Brytanii, przez obywatela polskiego, który w Wielkiej Brytanii posiada status osoby osiedlonej oraz centrum interesów osobistych i gospodarczych.
1. Czy dochody Fundacji, w tym dochody z Umowy dzierżawy, podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych w świetle art. 17 ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT, mając na uwadze, że dochody Fundacji są przeznaczane na realizację celów statutowych związanych z ochroną środowiska poza terytorium Polski; 2. Czy Fundacja ustalając stawkę podatku dochodowego od osób prawnych - zgodnie z art. 19 ust. 1 Ustawy
Miejsce opodatkowania dochodów uzyskiwanych z działalności gospodarczej.
W okresie zapytania nie posiadał Pan miejsca zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce i podlegał Pan w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. W ww. okresie podlegał Pan opodatkowaniu w Polsce tylko od dochodów (przychodów) uzyskanych na terytorium Polski.
Odbycie zagranicznej podróży służbowej, nawet kilkumiesięcznej, nie zmienia macierzystego miejsca wykonywania pracy ani pracodawcy, a tym samym nie zobowiązuje do rozliczania podatku dochodowego w państwie, do którego pracownik wyjechał – wyrok NSA z 28 marca 2023 r., sygn. akt II FSK 2287/20.
Ustalenie obowiązku podatkowego i opodatkowanie dochodów uzyskanych w Wielkiej Brytanii.