Możliwość zaliczenia wydatków związanych z wypadkiem pracownika do kosztów uzyskania przychodów.
Stosownie do art. 22 ust. 1 w zw. z art. 22 ust. 3 i ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wobec otrzymania zasądzonych przez Sąd odsetek od kwot odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy, Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na wynagrodzenie (prowizje) kancelarii adwokackiej, obejmujące usługi związane z obsługą prawną,
Renta wyrównawcza, wypłacana przez Wnioskodawcę, zasądzona na rzecz poszkodowanego wyrokiem Sądu na podstawie art. 444 § 2 Kodeksu cywilnego stanowi przychód, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 12 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, korzystający ze zwolnienia uregulowanego w przepisie art. 21 ust. 1 pkt 3c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji
Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota 23 981 zł 74 gr tytułem renty wyrównawczej przyznanej z tytułu roszczenia z art. 444 § 2 Kodeksu cywilnego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest zwolniona z opodatkowania, czy suma ta mieści się w normie zawartej w ww. przepisie?
w zakresie ustalenia, czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim.
w zakresie ustalenia, czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy wypłacona kwota główna odszkodowania, na podstawie wyroku Sądu Rejonowego z dnia 19 grudnia 2013 r. podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłaty rent wyrównawczych dla byłych pracowników i osób, względem których ciążył na zmarłym pracowniku ustawowy obowiązek alimentacyjny, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim i czy stanowią taki koszt niezależnie od tego, czy podstawą ich wypłacania jest wyrok sądowy, ugoda sądowa lub ugoda pozasądowa? Czy dla uznania powyżej
Czy w przypadku Wnioskodawcy zasądzona renta wyrównawcza podlega opodatkowaniu i czy musi być wykazywana w rozliczeniu rocznym?
● możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na świadczenia z tytułu rent wyrównawczych wypłacanych przez Spółkę na rzecz poszkodowanych (pytanie Nr 1),● możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na świadczenia z tytułu rent cywilnych wypłacanych przez Spółkę na rzecz poszkodowanych (pytanie Nr 2)
Czy wypłaty ww. rent wyrównawczych stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy odsetki od zasądzonego podwyższenia renty wyrównawczej powinny zostać wykazane w informacji PIT-8C w celu uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wypłacone na podstawie wyroku sądowego lub ugody sądowej następujące należności: wynagrodzenie oraz naliczone i odprowadzone do ZUS składki za czas pozostawania pracownika bez pracy w związku z przywróceniem go do pracy, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, wynagrodzenie za przerwy i postoje w pracy, odszkodowanie za nierówne traktowanie
Czy odsetki od zasądzonego podwyższenia renty wyrównawczej powinny zostać wykazane w informacji PIT-8C w celu uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych przez byłego pracownika?
Czy podatek dochodowy od osób fizycznych należy zapłacić od odszkodowania, odsetek od odszkodowania, skapitalizowanej renty wyrównawczej, renty dożywotniej wypłacanej co miesiąc oraz od zwróconych kosztów leczenia i dojazdów do placówek medycznych?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na świadczenia z tytuł renty wyrównawczej
1. Czy do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, Dz.U.1992.21.86 z późn. zm., można zaliczyć wypłacone przez Spółkę pracownikom, którzy ulegli wypadkom przy pracy na podstawie wyroku sądowego lub ugody, świadczenia (kwoty) z tytułu zwrotu kosztów niezbędnego leczenia? 2. Czy do kosztów uzyskania przychodów, o których
Czy w związku z wypłaconą kwotą odsetek od przyznanej renty wyrównawczej stanowiącą odsetki przyznane za okres od dnia wystąpienia z roszczeniem do dnia ich zapłaty zgodnie z wyrokiem sądu czyli odsetki naliczone z okres poprzedzający wyrok sądu Wnioskodawca ma obowiązek uiścić podatek dochodowy, czy też kwota ta jest zwolniona z podatku?
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wypłacone na podstawie wyroku sądowego lub ugody sądowej następujące należności:wynagrodzenie oraz naliczone i odprowadzone do ZUS składki za czas pozostawania pracownika bez pracy w związku z przywróceniem go do pracy, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, wynagrodzenie za przerwy i postoje w pracy, odszkodowanie za nierówne traktowanie
Czy otrzymany przychód z tytułu renty wyrównawczej, zasądzonej wyrokiem sądu powszechnego w związku z uszczerbkiem na zdrowiu, którego doznał wskutek działań pozwanego, podlega opodatkowaniu?