Interpretacje

Interpretacja
10.01.2023 Podatki

Skutki podatkowe przystąpienia do spółki komandytowej: 1) W momencie planowanego wniesienia wkładu pieniężnego - w wysokości niższej niż przypadająca na udział w zyskach spółki część wartości rynkowej spółki - i uzyskania statusu wspólnika (komandytariusza) spółki, nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu na gruncie ustawy o PIT. 2) Uprawnienie do rozpoznania kosztów podatkowych w wysokości

Interpretacja
05.06.2015 Podatki

Czy z tytułu przystąpienia Wnioskodawcy do spółki jawnej poprzez darowiznę na jego rzecz ogółu praw i obowiązków przez obecnych wspólników spółki jawnej, po stronie przystępujących wspólników pojawi się przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy powstanie obowiązek podatkowy na gruncie ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz czy powstanie obowiązek podatkowy na gruncie

Interpretacja
03.06.2015 Podatki

Czy z tytułu przystąpienia do spółki jawnej, po stronie przystępujących wspólników pojawi się przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
12.03.2015 Podatki

Możliwość ponownego przystąpienia do innej grupy podatkowej po upływie roku podatkowego Spółki następującego po roku, w którym podatkowa grupa kapitałowa utraciła prawo do uznania jej za podatnika.

Interpretacja
04.03.2014 Podatki

Czy przychód ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na spłatę kredytu zaciągniętego na cele mieszkaniowe będzie wolny od podatku dochodowego?

Interpretacja
16.10.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie udziału w zyskach spółki osobowej.

Interpretacja
16.10.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie udziału w zyskach spółki osobowej.

Interpretacja
13.02.2013 Podatki

Czy z tytułu przystąpienia do Spółki cywilnej, po stronie przystępującego wspólnika pojawi się przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym w postaci np. ,,świadczenia w naturze? W razie pozytywnej odpowiedzi na to pytanie, to czy ma on być rozpoznany w momencie przystąpienia do Spółki, czy też w dacie wpisania go do księgi wieczystej nieruchomości stanowiącej majątek jej wspólników?

Interpretacja
10.12.2012 Podatki

1. W jaki sposób Wnioskodawca będzie zobowiązany do ustalenia dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu udziału Wnioskodawcy w Spółce? 2. Czy wypłata na rzecz Wnioskodawcy zysku będzie generowała po stronie Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
04.11.2010 Podatki

Przychód Wnioskodawcy z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej mającej siedzibę w Luksemburgu, Holandii oraz na Cyprze w zamian za wniesienie do kapitału tych Spółek wkładu pieniężnego przede wszystkim w postaci udziałów lub akcji posiadanych w polskich spółkach kapitałowych stanowić będzie nominalna wartość uzyskanych udziałów.

Interpretacja
04.03.2009 Podatki

Czy wartość wniesionego wkładu do spółki komandytowej przez Spółkę będzie kosztem uzyskania przychodu w momencie podpisania umowy spółki?

Interpretacja
23.02.2009 Podatki

1. Czy w związku ze sporządzonym aneksem do umowy w sprawie przystąpienia do długu kredytu budowlano-hipotecznego Wnioskodawczyni może w rozliczeniu rocznym skorzystać z ulgi odsetkowej na zakup mieszkania? 2. Czy Wnioskodawczyni może odliczyć ulgę podatkową w wysokości 50% odsetek naliczonych w 2008 roku, czy też możliwe jest odliczenie wyższej kwoty np. 90% naliczonych odsetek?

Interpretacja
08.09.2008 Podatki

Czy wniesienie przez Spółkę nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do SK będzie skutkowało powstaniem przychodu dla któregokolwiek ze wspólników SK. Ponadto czy wniesienie wkładu przez Drugiego Wspólnika spowoduje powstanie przychodu dla Spółki, jako Wspólnika SK?Jak należy określić wartość początkową wnoszonych nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w SK? Jak należy określić dochód

Interpretacja
09.07.2007 Podatki

Czy zwolnienie podatnika z ponoszenia odpowiedzialności solidarnej za zobowiązania przedsiębiorstwa wnoszonego aportem i przejęte przez innego podatnika spowoduje powstanie przychodu na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) ?

Interpretacja
03.08.2004 Podatki

1. Czy dopuszczalne jest rozporządzenie przez jednego z małżonków przedmiotem wchodzącym w skład majątku wspólnego na rzecz majątku odrębnego drugiego z małżonków (np. w drodze darowizny)?2. Czy nabycie w drodze darowizny prawa majątkowego, tj. udziału w spółce jawnej podlega podatkowi od spadków i darowizn?3. Czy wniesienie do spółki jawnej wkładu przez nowego współnika, którego wartość powoduje zwiększenie