Dotyczy ustalenia: - jakie progi dokumentacyjne należy zastosować przy ocenie, czy Spółki powinny sporządzić lokalną dokumentację cen transferowych w związku z zawarciem Umowy i funkcjonowaniem Konsorcjum; - jak obliczyć wartość transakcji kontrolowanej wynikającej z funkcjonowania Konsorcjum w danym roku podatkowym? W szczególności, czy wartość ta powinna zostać ustalona w wysokości: - wartości Zamówienia
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i otrzymania „kwoty dodatkowej”.
1. Ustalenie czy połączenie Wnioskodawcy przez przejęcie Spółki Przejmowanej 1 oraz Spółki Przejmowanej 2 w sposób opisany w zdarzeniu przyszłym, będzie skutkować powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego w rozumieniu Ustawy o CIT. 2. Ustalenie czy połączenie Wnioskodawcy przez przejęcie Spółki Przejmowanej 1 oraz Spółki Przejmowanej 2 w sposób opisany w zdarzeniu przyszłym, będzie skutkować
1. Otrzymywane przez Wnioskodawcę od Handlowców środki pieniężne stanowiące tzw. „money back” (czyli zwroty części zapłaconej przez Uczestników ceny w przypadku skorzystania z oferty promocyjnej) nie stanowią dla Wnioskodawcy przychodu. 2. Przekazanie przez Spółkę na rzecz Operatora Platformy środków pieniężnych tzw. „money back” nie będzie podlegać opodatkowaniu w Polsce, zatem Spółka nie będzie miała
Przychód uzyskany ze zbycia wierzytelności (faktoring) powinien być rozpoznany jako przychód opodatkowany na zasadach ogólnych, oraz na potrzebę ustalenia klucza alokacji kosztów przypisany do przychodów opodatkowanych.
Planowany podział przez wydzielenie nie będzie skutkował powstaniem po stronie Wspólnika obowiązku podatkowego na moment podziału Spółki.
Ustalenie, w jakiej dacie powstanie przychód podatkowy z tytułu sprzedaży prenumeraty/czasopisma oraz dostępu do elektronicznych publikacji oraz momentu zaliczenia do kosztów wydatków z tego tytułu.
Opodatkowanie przychodu ze zbycia kryptoaktywów ryczałtem od przychodów osób zagranicznych przenoszących miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Obowiązki płatnika w związku z przekazaniem pracownikom upominków w formie przedpłaconych kart podarunkowych.
Przychód uzyskany ze zbycia wierzytelności (faktoring) powinien być rozpoznany jako przychód opodatkowany na zasadach ogólnych, koszty opłat umowy faktoringu stanowią koszty uzyskania przychodów.
Obowiązki płatnika w związku z pokryciem kosztów noclegów i wyżywienia oraz ewentualnych kosztów szkoleń zewnętrznych Członków Rady Nadzorczej na posiedzeniu wyjazdowym.
W zakresie ustalenia: 1) czy w przypadku wygaśnięcia z mocy prawa zobowiązań odsetkowych B 2 wobec B z tyt. pożyczki na skutek Likwidacji i wykreślenia B 2 z KRS, po stronie Spółki powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, 2) czy wartość niespłaconego i nieprzedawnionego zobowiązania pożyczkowego, które pozostanie w B 2 na dzień zakończenia jej Likwidacji będzie
Podział nie będzie skutkował powstaniem po stronie Spółki Przejmującej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c i 8d ustawy o CIT.
Odszkodowanie z tytułu pożaru nie stanowi przychód z działalności zwolnionej (decyzja o wsparciu), wydatki poniesione na wykonanie prac budowlanych stanowią koszty uzyskania przychodów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości Prowizji zarachowanej uprzednio do przychodów należnych, w momencie odpłatnego zbycia Wierzytelności.
Skutki podatkowe otrzymania dodatkowej kwoty oraz umorzenia części kredytu na podstawie ugody.
Czy przychodem do opodatkowania ryczałtem jest również otrzymany od dzierżawców zwrot kwoty zapłaconego przez Panią podatku od nieruchomości.
Skutki podatkowe podpisania ugody z bankiem – zaniechanie poboru podatku.