Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków ponoszonych w związku z wykonywaniem zadań w biurze, wydatków ponoszonych w związku z przerwami w trakcie pracy podczas pobytu w biurze, wydatków na: upominki i drobne prezenty w związku z wewnętrznymi firmowymi wydarzeniami i konkursami aktywizującymi dzieci personelu, eventy organizowane dla Personelu, nagrody w konkursach, eventy organizowane
Zaliczenie wydatków na rzecz personelu do kosztów uzyskania przychodów.
Obowiązki płatnika w związku z ponoszeniem kosztów opłat konsumenckich SUP.
Obowiązki płatnika w związku z wydawaniem nagród wygranych w konkursach oraz rywalizacjach organizowanych podczas festynu.
Czy Klub będzie uprawniony zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów ponoszone przez Spółkę „dodatkowe wydatki”, w związku z zawarciem Kontraktów z Zawodnikami (którzy świadczyć będą usługi na rzecz klubu w ramach wykonywanej pozarolniczej działalności gospodarczej), w sytuacji gdy Zawodnik w ramach Kontraktu zobowiąże się zapłacić Klubowi wynagrodzenie ryczałtowe z tytułu świadczenia przez Klub usług
Ustalenia: - czy wydatki na opłacanie składek PFRON powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością w rozumieniu 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek, - czy wydatki na opłacanie kolacji biznesowych z kontrahentami powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością w
Obowiązki płatnika w związku z wydawaniem pracownikom bonów żywnościowych na posiłki profilaktyczne
Obowiązek płatnika z tytułu zapewnienia posiłków pracownikom, tj. osobom zatrudnionym przez Spółkę na podstawie umowy o pracę oraz umowy zlecenia, więźniom oraz pracownikom tymczasowym oraz określenie źródła przychodu w odniesieniu do pracowników zatrudnionych na umowę zlecenia, osób osadzonych i pracowników tymczasowych.
Tylko zapewnienie posiłków dla części pracowników, dla których przepisy Kodeksu pracy zobowiązują Państwa do ich zapewnienia, wpisują się w cele prowadzonej przez Państwa działalności gospodarczej. Zatem, w rozumieniu art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy nie będą stanowić odpłatnego świadczenia usług, a w konsekwencji, nie będzie stanowić czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
W zakresie ustalenia, czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość dofinansowania do posiłków: - przyznanego Pracownikom, - Współpracownikom prowadzącym działalność gospodarczą i wykonującym usługi w ramach umów cywilnoprawnych.
Wartość przekazanych pracownikom kart stanowi dla pracowników spółki przychód ze stosunku pracy, który korzysta ze zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 11b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z tym na spółce nie będą ciążyły obowiązki płatnika.
Dotyczy opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek tzw. „estońskiego CITu" - wydatki na samochody, zakup Wyposażenia, Koszty Podróży, zakup Prowiantu, zakup Przekąsek, czynsz za korzystanie z Nieruchomości, wynagrodzenie wypłacone Wspólnikom z tytułu świadczenia pracy własnej.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży gotowych posiłków i dań (PKWiU 10.85).
Brak prawa do odliczenie podatku naliczonego z tytułu nabycia produktów spożywczych oraz - Brak obowiązku opodatkowania nieodpłatnego przekazania produktów spożywczych na rzecz pracowników spółki.
czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całość poniesionych kosztów serwowania zup regeneracyjnych/profilaktycznych.
czy zarówno diety, jak i wydatki na artykuły spożywcze opisane w stanie faktycznym, a przeznaczone dla pracowników Wnioskodawcy niezależnie od wypłaconych diet oraz wydatki na artykuły spożywcze pracowników podwykonawcy stanowią koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy.