Możliwości zastosowania przez płatnika zwolnienia przedmiotowego – dot. wynagrodzenia wypłacanego pracownikom za okres, w którym wykonują oni pracę poza granicami Polski i nie jest to dla nich podróż służbowa.
Możliwość skorzystania przez Spółkę z ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników.
Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem pracownikom - cudzoziemcom pakietów relokacyjnych.
Zwolnienie z opodatkowania dochodów z tytułu wynajmu pokoi gościnnych w budynku mieszkalnym położonym na terenie wiejskim w gospodarstwie rolnym w celu zakwaterowania pracowników będących w podróży służbowej.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki poniesione na zakup usług szkoleniowych, udział w konferencjach/targach, lekcji języka obcego oraz koszty podróży, osób wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego (nie związanych bezpośrednio ze Spółką żadnym stosunkiem prawnym) mogą być przez Spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych.
Obowiązki płatnika w związku z pokryciem kosztów studiów podyplomowych prezesa zarządu.
Czy wydatki związane z realizacją podróży służbowych przez członka zarządu, będącego jednocześnie wspólnikiem spółki, zwracane mu przez Spółkę będą stanowić dla spółki dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek w świetle art. 28m ust. 1 w zw. z ust. 3 Ustawy CIT.
W odniesieniu do kwot poniesionych przez Spółkę na noclegi, wyżywienie oraz transport pracowników i zleceniobiorców, Spółka powinna wypełniać obowiązki płatnika i pobierać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na noclegi, wyżywienie i transport pracowników i współpracowników.
W zakresie ustalenia, czy na Spółce będzie ciążył obowiązek pobrania i zapłaty podatku u źródła od nabycia usług wynajmu samochodów osobowych za granicą, wykorzystywanych przez pracowników Spółki w związku z odbywaniem podróży służbowych, w przypadku, gdy podmiotem wynajmującym samochód jest pracownik Spółki, który to dokonuje zapłaty za wynajem z wykorzystaniem Karty.
Obowiązki płatnika w zw. z wypłatą zleceniobiorcom należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanych w umowie podróży.
Czy wydatki poniesione na pokrycie części lub całości kosztów wyjazdów związanych z realizacją przez Pracowników oraz Współpracowników, którzy wykonują projekty na rzecz klientów Spółki mogą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodu.
Dotyczy ustalenia czy w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, Wydatki związane z Podróżą Współpracowników ponoszone w obu Wariantach będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu.
Osoby, które nie posiadają statusu pracownika i są zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych, mają prawo do należności za podróż odbytą w celu realizacji zadań wynikających z takich umów. Jednak w przypadku tych osób odbywanie przez nie podróży nie jest podróżą służbową w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy, lecz ma znacznie szerszy zakres. Zleceniobiorcom przysługuje co do zasady zwrot wydatków
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanych w umowie podróży.
Obowiązki płatnika w związku z zawarciem polisy ubezpieczeniowej dla pracowników.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b ustawy o PIT, oraz obowiązków płatnika, wobec zwrotu kosztów podróży zleceniobiorców.
Ustalając wysokość diety z tytułu podróży służbowej pracownika, trwającej od 8 do 12 godzin, podlegającej zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podstawą do odpowiedniego pomniejszenia diety z tytułu zapewnionych posiłków będzie kwota całej diety, o której mowa w § 7 ust. 1 ww. rozporządzenia.
1. Czy wydatki na zakup Wyposażenia, w tym w szczególności Wyposażenia wykorzystywanego przez Wspólnika, stanowią dla Wnioskodawcy w ramach Ryczałtu wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą? 2. Czy wydatki na zakup Wyposażenia, w tym w szczególności Wyposażenia wykorzystywanego przez Wspólnika stanowią dla Wnioskodawcy ukryte zyski opodatkowane w ramach Ryczałtu? 3. Czy poniesione przez Spółkę
1. Czy Spółka ma prawo do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków których element wynagrodzenia stanowią Koszty podroży (Model I)? 2. Czy Spółka ma prawo do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków obejmujących koszty podróży na podstawie otrzymanych dokumentów, w których jako nabywca będzie wskazana Spółka, jak również przekazanych przez członków Zespołów projektowych dokumentów
Świadczenia otrzymane w związku z pełnieniem roli eksperta w ramach programu współpracy bliźniaczej.
Obowiązki płatnika w zw. z wypłatą zleceniobiorcom należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanych w umowie podróży.