Czy wystąpienie wspólnika Sp. z o.o. ze spółki jawnej, które spowodowało, że wspólnikami Wnioskodawcy pozostały wyłącznie osoby fizyczne, spowodowało utratę przez Wnioskodawcę statusu podatnika CIT w rozumieniu art. 1 ust. 3 pkt 1a ustawy o CIT?
Braku obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (Klientów) oraz swoich własnych pracowników.
W zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym dokonanie wypłaty na rzecz Zainteresowanego kwot odpowiadających zyskowi Zainteresowanego, który pierwotnie został opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych w jego działalności gospodarczej nie będzie powodowało obowiązku opodatkowania tych kwot ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych.
Czy Wnioskodawca, w związku z wkładem niepieniężnym w postaci ZCP, wniesionym przez wspólnika utrzymał prawo do opodatkowania ryczałtem, o którym mowa w Rozdziale 6B CIT?
W zakresie prawa do korzystania ze zwolnienia określonego w art. 113 ust. 1 ustawy w związku z art. 113 ust. 13 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działek i sposobu udokumentowania tej transakcji.
Spłata pożyczki udzielonej Wnioskodawczyni – na zakup lokalu mieszkalnego – przez siostrę i rodziców, tj. przez inne podmioty niż bank lub spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa (mające siedzibę w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo w Konfederacji Szwajcarskiej) nie uprawnia do zastosowania ww. zwolnienia przedmiotowego
Opodatkowanie sprzedaży udziału we współwłasności działek oraz udokumentowanie fakturą tej czynności.
Podleganie opodatkowaniu sprzedaży wydzielonych działek budowlanych.
planowana transakcja sprzedaży udziału w Nieruchomości nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż będzie wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Sprzedaż przez Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania opisanego we wniosku udziału w Nieruchomości będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która nie będzie korzystała ze zwolnienia z tego podatku. To oznacza, że planowana transakcja sprzedaży udziału w Nieruchomości nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż będzie
Opodatkowanie sprzedaży udziału we współwłasności działki oraz udokumentowanie fakturą tej czynności.
Podleganie opodatkowaniu sprzedaży udziału we współwłasności działki nr 1/4, a tym samym powstanie obowiązku podatkowego.
Czy jako podatnik podatku dochodowego od osób prawnych, będący wspólnikiem spółki C. Sp. z o.o., może ująć, jako koszt w księgach podatkowych Spółki, wydatki na sporządzenie aktu notarialnego i związane z nim opłaty (wynagrodzenie notariusza, opłata sądowa, podatek pcc, wypisy aktu) oraz zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodu, zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy CIT, proporcjonalnie do prawa do udziału
Opodatkowania sprzedaży lub wniesienia aportem nieruchomości w części dotyczącej działki niezabudowanej.
Zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy nieruchomości za odszkodowaniem - art. 43 ust. 1 pkt 10.
Sprzedaż udziału w działce będzie wypełniała definicję działalności gospodarczej, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy, a Zainteresowany w związku z jego sprzedażą będzie działał jako podatnik podatku VAT, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy.
Podleganie opodatkowaniu czynności sprzedaży udziału w nieruchomości.
Zatem, skoro omawiana we wniosku umowa sprzedaży będzie faktycznie opodatkowana podatkiem od towarów i usług (nie będzie z tego podatku zwolniona, bo mimo zaistnienia prawa do zwolnienia Strony złożą oświadczenie o rezygnacji z tego zwolnienia jak to wynika ze stanowiska zajętego do pytania nr 2), to do tak opisanej transakcji (sprzedaży działki gruntu) znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art
w zakresie skutków podatkowych wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej
Uznanie czynności wniesienia wkładów niepieniężnych do Spółki za przedsiębiorstwo i wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT ww. czynności oraz prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułu wniesienia wkładów niepieniężnych.