Czy prawidłowo, jako jeden ze współmałżonków wskazany do odprowadzenia podatku, Wnioskodawca dokonał opodatkowania przychodu z tytułu udostępnienia nieruchomości (działki 677 i 853) w formie zryczałtowanego podatku dochodowego?
Opodatkowanie wpłat mieszkańców partycypujących w kosztach budowy przydomowych oczyszczalni ścieków
Czy właściwym było zaprowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów i rozliczanie uzyskiwanych dochodów wg skali podatkowej od następnego dnia od uzyskania przychodu, który wykluczał Wnioskodawcę z opodatkowania ryczałtem ewidencyjnym, czy też wyłączenie powinno się zastosować z końcem miesiąca, w którym uzyskano przychody wykluczające z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych
Czy możliwe jest wspólne rozliczenie małżonków za 2010 r. w przypadku, gdy żona uzyskuje przychody z najmu opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Czy w roku podatkowym 2008 oraz w latach podatkowych następnych ma Pani prawo do opłacania od dochodu uzyskiwanego z działalności gospodarczej podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadach ogólnych?
Termin zapłaty podatku akcyzowego z tytułu wewnatrzwspólnotowego nabycia samochodu osobowego
W jakiej wysokości powstanie przychód podatkowy w wyniku objęcia udziałów w zamian za aport (nieruchomość gruntową), jeżeli wartość nominalna objętych udziałów będzie niższa od wartości rynkowej przedmiotu aportu?Czy w wyniku objęcia udziałów w zamian za aport w postaci nieruchomości, której wartość rynkowa przekracza nominalną wartość obejmowanych udziałów, po stronie Spółki powstanie strata podatkowa
Czy wartość jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym w cenach zakupu stanowi w całości koszt uzyskania przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia (odsprzedaży) tych jednostek, w sytuacji, gdy kwota przychodu uzyskana z tej odsprzedaży jest niższa od wartości zakupu zbytych jednostek uczestnictwa?
Czy jest możliwe, aby dwaj wspólnicy prowadzący tą samą działalność gospodarczą rozliczali się w różny sposób tzn. jeden na zasadach ogólnych - prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów, a drugi zryczałtowanym podatkiem dochodowym prowadząc ewidencję przychodów?
Czy w związku z faktem, że świadczę usługi taxi mogę zakupić okulary korekcyjne, których zakup w moim przypadku jest wydatkiem niezbędnym z uwagi na duży stopień pogorszenia wady wzroku ?Czy prowadząc pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie usług ubezpieczeniowych mogę wydatek związany z zakupem garnituru i krawata zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów ?
Czy przy wniesieniu przez wspólnika nieruchomości i ruchomości w formie wkładu niepieniężnego do nowoutworzonej spółki cywilnej można przyjąć za wartość początkową środka trwałego wartość rynkową ustaloną przez wspólnika na dzień wniesienia wkładu?i czy wartość rynkowa, o której mowa wyżej musi być każdorazowo ustalona przez biegłego, czy wystarczy jeśli wspólnik przyjmie, że nieruchomości wyceni biegły
Czy będąc udziałowcem w różnych spółkach można rozliczać się podatkiem dochodowym w każdej inaczej ?Czy podjęcie nowej działalności wymagającej rozliczania się na zasadach ogólnych powoduje brak możliwości rozliczania się zryczałtowanym podatkiem dochodowym w istniejących spółkach ?Czy jest możliwość, aby dwaj wspólnicy prowadzący tę samą działalność rozliczali się w róźny sposób tzn. jeden na warunkach
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Pan X prowadzi działalność gospodarczą wspólnie z żoną Panią Y na imię i nazwisko obojga małżonków. W związku z wykonaniem obowiązków nałożonych na przedsiębiorców ustawą z dnia 2 lipca 2004r. Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej /Dz.U. Nr 173, poz.1808/ - poprzez zmianę wpisów w ewidencji działalności gospodarczej
Podatnik który zamierza rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych, zwraca się z pytaniem czy w momencie uzyskania dodatkowych przychodów z tytułu pośrednictwa finansowego (wg PKWiU 65.23.10.00) będzie mógł nadal dokonywać rozliczeń na ryczałcie czy na zasadach ogólnych?
Podatnik zasiada w radzie nadzorczej spółki kapitałowej. Zgodnie z postanowieniami zawartymi w statucie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy dysponuje kompetencją do podjęcia uchwały, na mocy której członkom organu wypłacane są gratyfikacje finansowe z tytułu członkostwa w radzie. Gratyfikacje te wypłacane są comiesięcznie wszystkim członkom Rady Nadzorczej. Pytanie dotyczy tego, czy gratyfikacje te podlegają
Czy w 2004 roku możliwe jest złożenie oświadczenia o wyborze ryczałtu dla opodatkowania najmu przez jednego z małżonków (opodatkowanie ryczałtem 50% przychodów) i jednoczesne kontynuowanie rozliczenia dochodu z najmu przez drugiego małżonka na zasadach ogólnych? Czy limit 4000 euro dla stawki ryczałtu 8,5% dotyczyłby małżonka wybierającego opodatkowanie przychodów z najmu w formie ryczałtu?
Czy w przypadku uzyskiwania w roku 2004 dochodów z działalności gospodarczej opodatkowanych podatkiem dochodowym według stawki 19% (podatek liniowy), a jednocześnie uzyskiwania dochodów ze stosunku pracy, dochody ze stosunku pracy mogą być opodatkowane według skali progresywnej przy zastosowaniu ulgi w podatku w wysokości 530,08 zł ?